Preses relīzes

„2011. gada 14. maijā Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ar devīzi „Uzmanību! Kaimiņos – studenti” pirmo reizi piedalīsies „Muzeju naktī”. RSU programmā tās centrālajā ēkā no pulksten 19:00 līdz 24:00 būs skatāma vēsturisku medicīnas studiju materiālu un papildinātā špikeru izstāde, kā arī universitātes radošo kolektīvu koncerts. Būs arī klausāma speciāla studentu radio pārraide,” informē RSU Muzeja vadītāja Daiga Dupate, atgādinot, ka šogad jau septīto reizi visā Latvijā noritēs „Muzeju nakts”. Šogad tās tēma ir „Kaimiņi”.

Izstāde „RSU Muzeja eksponāti, kas liks pasmaidīt”, kas tika atklāta šī gada 1. aprīlī, RSU centrālās ēkas izstāžu telpā, ir papildināta ar jauniem un interesantiem eksponātiem. „Līdzās jau demonstrētajiem papīra špikeriem, tajā būs iespēja apskatīt arī jaunus eksemplārus, kas darināti no cita veida materiāliem, piemēram, uz svārkiem un apakšsvārkiem, kuros slēptas pat grāmatas. Būs arī izstādīta iespaidīga, vairāk nekā divu metru gara, medicīnas studiju mulāža – plastikāta un vadiņu cilvēks ar smadzeņu, nervu, asinsvadu un iekšējo orgānu sistēmu. Šādu „pītu vadiņu” mācību līdzekli izmantojuši ārsti, kuri studējuši medicīnu pirms nepilniem četrdesmit, piecdesmit gadiem,” par gaidāmo pasākumu stāsta D.Dupate, piebilstot, ka mulāža izgatavota 1950. gadā.

RSU centrālās ēkas vestibilā, pulksten 20:00 uzstāsies universitātes radošie kolektīvi – jauktais koris „Rīga” un tautas deju ansamblis „Ačkups”. „Abi RSU studentu pašdarbības kolektīvi šogad atzīmē 60 gadu jubileju, bet koncertprogrammā šoreiz būs muzikālie un horeogrāfijas priekšnesumi, kuri tiek gatavoti, lai dotos kopā ar kaimiņiem igauņiem un leišiem vasarā svinēt studentu Dziesmu un deju svētkus „Gaudeamus-XVI”,” norāda D.Dupate, piebilstot, ka kopā ar RSU radošajiem kolektīviem būs iespēja ieskatīties "kaimiņu sētās" – lietuviešu un igauņu studentu svētku repertuārā, krievu oriģinālmūzikā, kā arī latviešu un latgaliešu tautasdziesmu krāšņajās apdarēs.

Ar speciālu „Muzeju nakts” programmu piedalīsies arī jaunatklātais studentu interneta radio „Runā skaļāk!”. Daiga Dupate saka, ka „būs dzirdama intervija ar LR Kultūras ministrijas Muzeju un vizuālās mākslas nodaļas vecāko referenti Gundegu Dreiblati, kura ir „Muzeju nakts” koordinatore Latvijā. Par sadarbību un pieredzi muzeju darbā stāstīs arī mūsu pašu augstskolas docētāji – profesors Jānis Vētra un docents Valters Ščerbinskis. Ir iecere tiešraidē aicināt uz sarunu arī „Muzeju nakts” apmeklētājus, kurus izjautās radio cilvēki par redzēto „Muzeju nakts” pasākumu laikā. Būs arī konkurss ar veicināšanas balvām un daudz kas cits rotaļīgas klasiskās mūzikas pavadījumā. Raidījuma programma drīzumā tiks precizēta un publicēta mājaslapā http://runaskalak.lv.”

RSU aicina ikvienu interesentu apmeklēt „Muzeju nakts” pasākumus Rīgas Stradiņa universitātē, Dzirciema ielā 16, no pulksten 19:00 līdz 24:00. Ieeja ir bez maksas.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. Rīgas Stradiņa universitātē kopumā studē vairāk nekā 6100 studentu no visas pasaules. 2010./2011.studiju gadā RSU sasniedza rekordu ārvalstu studējošo skaita ziņā – jaunajā studiju gadā RSU tika uzņemti 104 ārvalstu studenti, līdz ar to RSU ārvalstu studiju programmās kopumā zināšanas un praksi pašreiz apgūst 302 jaunieši no 18 pasaules valstīm. Tas ir lielākais ārvalstu studentu skaits RSU pēdējo 20 gadu laikā.

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: