Preses relīzes

Sestdien, 24. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studenti, akadēmiskais personāls un citi darbinieki Lielās Talkas ietvaros piedalīsies sakopšanas darbos gan universitātes centrālās ēkas apkaimē, Dzirciema ielā 16, gan Sporta klubā, F. Brīvzemnieka ielā 24, gan ikdienas mācību prakses vietās – Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā un Rīgas 1. slimnīcā.

RSU talkas izsludināšana guvusi lielu atsaucību universitātes vidē, un atbalstot šo sociālās atbildības ideju pieteikušies jau 140 cilvēku. To skaitā ir studenti, absolventi, darbinieki un pasniedzēji, to vidū, arī universitātes rektors Jānis Gardovskis. Talkas laikā plānots sakopt ar universitāti netieši saistītas teritorijas un savākt vismaz 30 m3 atkritumu.

Rīgas Stradiņa universitātes rektors, profesors Jānis Gardovskis: „Vide veido cilvēku. Ap mums esošā apkārtne veicina un attīsta izglītības un darba procesu, tāpēc mūsu universitāte vienmēr ir bijusi atbildīga par vidi, kurā strādājam, mācāmies un dzīvojam. Mūsu ikgadējā piedalīšanās Lielajā Talkā jau ir kļuvusi par universitātes pozitīvu tradīciju. Tas ir viens no soļiem pretim mums apkārt esošās vides sakārtošanā.”

Rīgas Stradiņa universitātē pasniedzēju un studentu kopēja sadarbība ir ierasta mācību prakse. Kopā notiek līdzdalība gan dažādos zinātniskajos mācību projektos un pētījumos, gan organizējot brīvā laika un atpūtas pasākumus, piemēram, piedaloties vides sakopšanā. Lielās Talkas ietvaros studenti kopā ar pasniedzējiem sakopj ikdienas mācību un prakses vietas, apvienojot lietderīgo ar atpūtu svaigā gaisā.

Ierasti, ka Latvijas vadošie medicīnas speciālisti ir arī Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzēji. Daudzos gados iegūtās praktiskās un teorētiskās zināšanas tiek nodotas tālāk studentiem un jaunākajiem kolēģiem, tiekoties gan ikdienas lekcijās, gan prakses vietās vadošajās klīnikās un slimnīcās, gan neformālā gaisotnē, piemēram, tādos pasākumos kā Lielā Talka.

Rīgas Stradiņa universitātes studentu organizācijas un pasniedzēji vienmēr ir bijuši aktīvi dažādu pasākumu organizēšanā un iniciēšanā, iesaistot gan vietējos, gan ārvalstu studentus. Rīgas Stradiņa universitātes Lielās Talkas veiksmīgu norisi jau otro gadu koordinē RSU Studējošo pašpārvalde. Tā šogad daļai talkas dalībnieku nodrošinās cimdus, kā arī visiem dalībniekiem piedāvās karstu tēju.

Par Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvaldi:

RSU Studējošo pašpārvalde ir 1993. gadā dibināta studentu organizācija, kurā darbojas RSU Veselības aprūpes nozares un Sociālo zinātņu studenti, pārstāvot studējošo intereses augstskolā un ārpus tās, īstenojot daudzus projektus studentu mācību vides uzlabošanai. Papildu informācija ir pieejama interneta mājas lapā www.rsusp.lv

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. Rīgas Stradiņa universitātē ik gadu studē vairāk nekā 1000 studentu no vairāk nekā 16 pasaules valstīm. Rīgas Stradiņa universitāte šogad atzīmēs 60. dibināšanas gadadienu.

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai:

Maruta Skudra
Rīgas Stradiņa universitātes
Studējošo pašpārvaldes sabiedrisko attiecību virziena vadītāja
Mob. tālr. 26333751
E-pasts: maruta[pnkts]skudraatrsu[pnkts]lv