Konsolidācija
Topošajiem studentiem
Skolotājiem
Uzņemšana

Šā gada vasaras uzņemšanā Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina studētgribētājus pieteikties vairāk nekā 60 studiju programmās latviešu un angļu valodā. Elektronisks pieteikums pamatstudiju programmām reģistrējams līdz 22. jūlijam, bet maģistrantūrā – līdz 11. jūlijam. Savukārt topošie doktoranti pieteikumus studijām var iesniegt no 1. jūlija līdz 9. augustam.

Interesenti, kurus saista sociālās zinātnes pamatstudiju līmenī latviešu valodā, var apgūt tiesību zinātni, starptautisko mārketingu un reklāmu, biznesu un ekonomiku, multimediju komunikāciju, psiholoģiju, sabiedriskās attiecības un žurnālistiku. Savukārt maģistra līmenī: starptautisko biznesu un tiesības, starptautiskās attiecības un diplomātiju, starptautiskā mārketinga un biznesa vadību, ekonomisko drošību, tiesību zinātni, sociālo antropoloģiju, komunikāciju un mediju studijas, stratēģisko un sabiedrisko attiecību vadību, veselības komunikāciju.

rsu_pamatstudijas_2024-lead.png

Studētgribētājiem, kurus interesē medicīnas un veselības aprūpes studiju virziens, šovasar pamatstudiju līmenī pieejamas studiju programmas medicīnā, zobārstniecībā, zobu higiēnā, farmācijā, fizioterapijā, audiologopēdijā, ergoterapijā, ortozēšanā protezēšanā, māszinībās, ārstnieciskajā masāžā, veselības sporta un fitnesa vadībā, sociālajā darbā. Tāpat būs iespēja kļūt par vecmātēm, ārsta palīgiem, veselības speciālistiem un uztura speciālistiem.

Tikmēr maģistra līmenī apgūstama biomedicīna, rūpnieciskā farmācija, rehabilitācija, mākslas terapija, māszinības, veselības psiholoģija, sociālais darbs, sabiedrības veselība, uztura zinātne un veselības vadība.

Studiju programmas angļu valodā

Starp programmām, kuras RSU īsteno angļu valodā, sevi arvien skaļāk piesaka sociālās zinātnes, kur izvēlas studēt ne vien ārvalstu, bet arī Latvijas jaunieši. Biznesa virzienu var apgūt pamatstudiju programmā Starptautiskais bizness un jaunuzņēmumu darbība, bet diplomātiju – maģistra studiju programmā Starptautiskā pārvaldība un diplomātija, kā arī Krievijas un Eirāzijas studijas. Pieejama arī maģistrantūras programma angļu valodā Biostatistika – joma, kas aptver ar dzīvām būtnēm saistītu datu analīzi un kur pieprasījums pēc konkurētspējīgiem profesionāļiem kļūst arvien lielāks. Angliski RSU iegūstams maģistra grāds arī studiju programmā Veselības vadība.

Dažādi studiju maksas atvieglojumi

Studētgribētājiem šovasar pieejamas 966 valsts budžeta vietas. Papildus, lai motivētu akadēmiski vai sportiski spējīgus studentus, kā arī atbalstītu studentus sociāli pamatotas nepieciešamības gadījumā, RSU piedāvā dažādus atvieglojumus studiju maksai: uzņemšanas studiju maksas atlaidi, izcilo studentu studiju maksas atlaidi, RSU darbinieku studiju maksas atlaidi, ģimenes studiju maksas atlaidi, sporta izcilības studiju maksas atlaidi, RSU absolventu studiju maksas atlaidi un citas, par kurām plašāk var uzzināt gan ar Studentu servisa kolēģu palīdzību, gan mājaslapā.

Atbalsts Ukrainas civiliedzīvotājiem

Joprojām pieejamas atlaides Ukrainas civiliedzīvotājiem, proti, 2024./2025. akadēmiskajā gadā noteikta 50 % studiju maksas atlaide Ukrainas studējošajiem, kuri studēja RSU jau pirms kara sākuma, kuri sākuši studijas pēc kara sākuma, kā arī 50 % studiju maksas atlaide tiem, kuri tiek uzņemti šogad – 2024./2025. akadēmiskajā gadā. Vienlaikus Ukrainas civiliedzīvotājiem paredzēta 100 % atlaide reģistrācijas maksai, kas ir 100 eiro. Turklāt RSU Atvērtās universitātes studiju kursiem Ukrainas iedzīvotāji saņems 100 % atlaidi jaunajā 2024./2025. akadēmiskajā gadā.

Piesakies un visu nokārto attālināti!

Lai pieteiktos studijām, interesenti aicināti reģistrēties pieteikšanās sistēmā RSU uzņemšana. Arī šogad visu uzņemšanas procesu topošie studenti varēs veikt attālināti, piesakoties studijām ar latvija.lv autorizācijas starpniecību, bet līgumu slēgt, izmantojot drošu elektronisko parakstu. Aicinām studentus plaši izmantot iespēju visu uzņemšanas procesu kārtot elektroniski, vienlaikus atgādinot, ka drošs elektroniskais paraksts iegūstams nedēļas laikā, piesakoties www.eparaksts.lv.

RSU kā LSPA saistību pārņēmēja

Sakarā ar RSU un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) konsolidāciju, kas tiek īstenota saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas lēmumu, no 2024. gada jūlija reflektanti slēgs studiju līgumu ar RSU kā LSPA saistību pārņēmēju. Visa informācija par uzņemšanu LSPA skatāma portālā.