Aicinām uz diskusiju ar RSU tenūrprofesori Mirjamu Blatneri-Džonsoni (Mirjam Blattner-Johnson) Precīzijas medicīna bērnu onkoloģijas pacientu aprūpē. Jo vairāk mēs zinām, jo labāk varam ārstēt. Mērķauditorija: | ||
15.30–16.30 | Prezentācija | |
16.30–17.00 | Diskusija un kafija |
Tematika
- Eiropas mēroga precīzijas medicīnas reģistrs Inform.
- Kā jaunākās sekvencēšanas un citas tehnoloģijas var palīdzēt piemeklēt pareizo terapiju slimiem bērniem, kuri nereaģē uz standarta terapiju.
Lekcija būs sadalīta divās daļās. Pirmajā tiks sniegts pārskats par tehnoloģijām un darba organizāciju uz pacientu orientētā precīzijas medicīnas programmā. Otrajā demonstrēs, kā datus, kas tiek iegūti, izmantojot šādas programmas, var izmantot pētniecībā ar mērķi nākotnē uzlabot bērnu onkoloģijas pacientu dzīvi.
Iegūstamās zināšanas
Lekcija sniegs labāku izpratni par to, kā izmantot nākamās paaudzes sekvencēšanu un citus diagnostikas rīkus, lai uzlabotu slimību diagnostiku un ārstēšanas plānus.
Tēmas aktualitāte
Vēzis ir postoša slimība, jo īpaši, ja tā skar mazus bērnus un viņu ģimenes. Pētījumiem jāturpinās līdz brīdim, kad spēsim izvēlēties pareizo terapiju pareizajam pacientam, kā arī pasargāt bērnus no neatbilstošas ārstēšanas.
Nākotnes perspektīva
Diemžēl joprojām ir daudz vēža apakštipu, kas nepakļaujas tradicionālajai ārstēšanai. Mana grupa koncentrēsies uz papildu biomarķieru izpēti, izmantojot jaunākās sekvencēšanas tehnoloģijas Latvijas bērnu onkoloģijas pacientu kohortā.
Kopsavilkums
Bērni nav mazi pieaugušie, un viņiem ir nepieciešami individuāli pielāgoti ārstēšanas plāni, ņemot vērā viņu slimību un vajadzības.
Par Mirjamu Blatneri-Džonsoni (attēlā)
Hopa Heidelbergas Bērnu onkoloģijas centra un Vācijas Vēža pētniecības centra zinātniece, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) zinātnes profesore.
Dr. Blatnere-Džonsone ir ieguvusi augstāko izglītību biomedicīnā un biotehnoloģijās Vīnē, Austrijā, un Berlīnes Humbolta universitātē, Vācijā, pēc tam doktora grādu Veila Kornela Medicīnas universitātē Ņujorkā, ASV. Kopš 2017. gada viņa ir vadošā jaunās paaudzes sekvencēšanas datu analītiķe starptautiskajā pediatrijas precīzijas medicīnas programmā Inform, kas darbojas 12 Eiropas valstīs.
Publicitātes foto
Inform mērķis ir identificēt audzējiem specifisku mērķterapiju, veicot un analizējot zema pārklājuma pilna genoma sekvencēšanu (lcWGS); pilna eksoma sekvencēšanu (WES), RNS sekvencēšanu (RNAseq), kā arī veicot augstas caurlaidības zāļu skrīningu audzēja materiālā pacientiem pēc recidīva.
Pētniecībā Mirjamas Blatneres-Džonsones interese ir vērsta uz jaunatklātu un retu bērnu smadzeņu audzēju molekulāro klasifikāciju, izmantojot jaunākos molekulārās diagnostikas rīkus, piemēram, DNS metilācijas profilēšanu, vienas šūnas sekvencēšanas tehnoloģijas un integrētu proteoma un transkriptoma profilēšanu.
Norises vieta
Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsu@rsu.lv.
As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsu@rsu.lv.