Preses relīzes

Studijas Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) jaunajā 2011./2012.akadēmiskajā gadā uzsāks par 20 procentiem pirmkursnieku vairāk, nekā pērn. Šogad studijas 1.kursā pamatstudijās un maģistra studijās kopumā uzsāks 1344 studenti.

Lielākais kāpums ir panākts RSU piedāvātajās maksas studiju programmās sociālajās zinātnēs. Minēto zinātņu pamatstudiju programmās pirmajā kursā mācības uzsāks 495 studenti, kas ir par 30% vairāk, nekā 2010./2011.studiju gadā, kad to bija 381. Šogad viņu vidū pirmo reizi būs arī 32 studenti, kuri apgūs sociālo zinātņu programmas bez maksas par RSU piešķirtajiem studiju līdzekļiem, jo sociālajās zinātnēs RSU nav valsts atvēlētu budžeta vietu.

Savukārt pamatstudiju programmās medicīnas un veselības aprūpes jomā šogad studijas uzsāks 704 jaunie studenti, kas ir par 15% vairāk, nekā pērn. Viņu vidū būs 454 studenti, kas studijas RSU uzsāks valsts finansētās budžeta vietās. Savukārt maģistra studiju programmās šogad studijas uzsāks 148 studenti, no kuriem 98 studēs sociālās zinātnes, piemēram, sociālo antropoloģiju.

Ievērojami izdevies palielināt arī ārvalstu studentu skaitu RSU. Šogad studijas RSU uzsāks vēl papildus 174 jaunie ārvalstu studenti. Tādējādi Rīgas Stradiņa universitātē jaunā studiju gadā studēs vairāk nekā 400 ārvalstu studenti, kas ir lielākais ārvalstu studentu skaits augstskolā ne tikai Latvijā, bet arī viens no lielākajiem Baltijā. RSU tas veido 7% no kopēja studentu skaita, turklāt 95% no viņiem ir ieradušies no Eiropas Savienības valstīm.

RSU rektors, profesors Jānis Gardovskis: „RSU pozitīvo rezultātu pamatā ir rūpīga ilgtermiņa stratēģiskā plānošana, attīstot studiju programmu kvalitāti un to piedāvājumu atbilstoši situācijai darba tirgū gan Latvijā, gan pasaulē, it sevišķi Eiropas Savienībā. Mēs rūpīgi analizējam un plānojam darba tirgus tendences un jauniešu intereses. Kā liecina mūsu novērojumi, studētgribētāji arvien vairāk izvēlas profesijas, kuras ir ar augstu pievienoto vērtību un kuru apgūšana ļauj realizēt akadēmisko un profesionālo karjeru arī ārpus Latvijas robežām. Tas galvenokārt attiecas uz jomām, kas saistās ar moderno tehnoloģiju izmantošanu, piemēram, multimediju projektiem. Būtiski, ka atšķirībā no citiem gadiem, RSU šogad labākajiem sociālo zinātņu studiju programmu studentiem piedāvāja bezmaksas studiju vietas, kas izveidotas no RSU pašu līdzekļiem. Arī tas piesaistījis vairāk studētgribētāju maksas programmās nekā citus gadus. Esam gandarīti par studētgribētāju skaita pieaugumu un ceram uz sekmīgu savstarpējo sadarbību ilgtermiņā.”

„Ārvalstu studentu klātbūtnei Latvijā ir tālejošas sekas valsts tautsaimniecības attīstībā. RSU veikusi aptauju, ka katrs ārvalstu students Latvijā iegulda finanšu līdzekļus ne tikai studiju maksā, kas dod atalgojumu pasniedzējiem un iemaksas valsts budžetā, maksājot dažādus nodokļus, bet vēl ik mēnesi Latvijā papildus iztērē vidēji 850 latu. Minētajā summā ietilpst studentu tēriņi par mājokli, pārtiku, izklaidi, transportu un tamlīdzīgi izdevumi, kas nav tiešā veidā saistīti ar studijām, taču sniedz vērtīgu ieguldījumu Latvijas ekonomikā vairāku miljonu latu apmērā ik mēnesi,” uzsver J.Gardovskis.

Pamatstudijas RSU sāksies šī gada 5.septembrī, kad jaunos studentus svinīgā pasākumā augstskolā sveiks RSU vadība, to skaitā, visi dekāni. Jaunajiem studentiem būs jādod svinīgs zvērests par uzticību savai Alma Mater, kā arī viņi tiks iepazīstināt ar studiju procesu RSU. Savukārt maģistra studijas RSU sāksies 9.septembrī.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. Rīgas Stradiņa universitātē kopumā studē vairāk nekā 6100 studentu no visas pasaules. 2010./2011.studiju gadā RSU sasniedza rekordu ārvalstu studējošo skaita ziņā – jaunajā studiju gadā RSU tika uzņemti 104 ārvalstu studenti, līdz ar to RSU ārvalstu studiju programmās kopumā zināšanas un praksi pašreiz apgūst 302 jaunieši no 18 pasaules valstīm. Tas ir lielākais ārvalstu studentu skaits RSU pēdējo 20 gadu laikā.

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: