Preses relīzes

Otrdien, 14. septembrī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) viesosies Oslo universitātes sociālās antropoloģijas profesors Tomass Hillans Ēriksens (Thomas Hylland Eriksen).

Tikšanās laikā ar RSU studentiem un sociālantropologiem T.H.Ēriksens piedalīsies debatēs par klasiskās antropoloģijas tekstu nozīmi mūsdienu antropoloģijā un tās attīstību šodien. Uzstāšanās laikā viņš ir arī iecerējis aplūkot tādas tēmas, kā tīklojumi, sociālās antropoloģijas pētījumu un sociālās interakcijas. Saruna ar T.H.Ēriksenu notiks RSU Hipokrāta auditorijā, no plkst. 10:00 līdz plkst. 12:00, Dzirciema ielā 16.

T.H.Ēriksens viesojas Latvijā, jo nule kā latviski iznākusi grāmata „Saknes un pēdas”. Viņš ir arī iepriekš tulkotās grāmatas „Mirkļa tirānija” autors.

Savukārt, 14. septembrī, plkst. 18:00 paredzēta T.H.Ēriksena un Klāva Sedlenieka diskusija par jautājumiem, kas skarti jaunajā grāmatā „Saknes un pēdas”, to starpā, identitāte, nojēgumiem – „mēs”, „viņi”, kā arī tiks runāts par antropoloģijas lomu mūsdienu pasaulē. Diskusija notiks angļu valodā Ziemeļu Ministru padomes biroja telpās, Marijas ielā 13/k.3 (Berga Bazārs). K.Sedlenieks ir RSU studiju programmas „Sociālā antropoloģija” koordinators. Ieeja diskusijā ir bezmaksas, un tā paredzēta plašam interesentu lokam. Grāmatu „Saknes un pēdas” no norvēģu valodas tulkojusi Ilze Kačevska, un to izdod apgāds „Zvaigzne ABC”.

Tomasa Hillanna Ēriksena vizīti Latvijā organizē Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar Norvēģijas Karalistes vēstniecību, apgādu “Zvaigzne ABC”, RSU maģistra studiju programmas „Sociālā antropoloģija” veidotājiem un Latvijas Antropologu biedrību.

Drīzumā iznāks arī trešā latviski tulkotā T.H.Ēriksena grāmata „Mazas vietas, plaši jautājumi” Agneses Cimdiņas tulkojumā.

Vairāk informācijas par T.H.Ēriksena akadēmiskajām interesēm un darbību pieejama viņa mājas lapā internetā: http://folk.uio.no/geirthe/

Papildus informācijai: