Preses relīzes

Sestdien, 30. aprīlī, Lielās Talkas ietvaros, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pasniedzēji un studenti sakops Dzirciema ielas teritoriju RSU apkārtnē. Plānots, ka talkā piedalīsies arī RSU studenti no ārvalstīm.

RSU apkārtne ir kļuvusi par daudzu Dzirciema iedzīvotāju atpūtas un pastaigu vietu. Rīgas Stradiņa universitāte ir izvietota Dzirciema ielas sākumā. Šo teritoriju ietver vairāki apzaļumoti skvēri, kuros ikdienā uzturas gan Rīgas 41. vidusskolas skolēni, gan vairāki Pārdaugavā dzīvojošie gleznotāji. Teritorijā atrodas arī vairāku gadsimtu veci koki. Tā arī sniedz atslodzi RSU studentiem saspringtu studiju posmos.

RSU rektors, profesors Jānis Gardovskis saka: „Pavasarī, kad sazaļo daba un saule sāk sildīt siltāk, cilvēks sevī sajūt īpašu pacilātību un vitalitāti. Pavasara enerģija ļauj cilvēkam paveikt lietas, kas sagādā prieku sev un citiem, piemēram, veidot skaistāku un sakoptāku apkārtni. Tā vienu paveiktais jau kļūst par spēka avotu citiem.”

„Dalība Lielajā Talkā ir kļuvusi par mūsu universitātes tradīciju, kad, uzņemoties kopīgu atbildību par vidi ap universitāti, mēs katru gadu ar savu darbu vairojam prieku sevī un citos – mūsu universitātes apkārtnes iedzīvotājos,” norāda J. Gardovskis.

RSU sakopšanu sāks sestdien, 30. aprīlī, Dzirciema ielā 16. Papildus tam daudzu RSU Medicīnas fakultātes katedru darbinieki piedalīsies sakopšanas darbos arī lielākajās slimnīcās un klīnikās, jo vairums RSU katedru ir izvietotas vietās, kur studenti var apgūt praktiskas iemaņas saskarsmē ar pacientu un reālā diagnostikā.

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. Rīgas Stradiņa universitātē kopumā studē vairāk nekā 6130 studentu no visas pasaules, turklāt 2010./2011.studiju gadā RSU ārvalstu studiju programmās kopumā zināšanas un praksi apgūst teju 400 jaunieši no 18 pasaules valstīm jeb aptuveni 7% no RSU studentu kopskaita. Tas ir lielākais ārvalstu studentu skaits RSU pēdējo 20 gadu laikā.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. Rīgas Stradiņa universitātē kopumā studē vairāk nekā 6100 studentu no visas pasaules. 2010./2011.studiju gadā RSU sasniedza rekordu ārvalstu studējošo skaita ziņā – jaunajā studiju gadā RSU tika uzņemti 104 ārvalstu studenti, līdz ar to RSU ārvalstu studiju programmās kopumā zināšanas un praksi pašreiz apgūst 302 jaunieši no 18 pasaules valstīm. Tas ir lielākais ārvalstu studentu skaits RSU pēdējo 20 gadu laikā.

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: