Preses relīzes

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studenti un zinātnieki ir plaši pārstāvēti 5. nacionālā specializētā medicīnas izstādes „Medbaltica 2010” ietvaros, kas norit no 13. līdz 15. maijam starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Rīgā. RSU gan prezentēs jaunākos un inovatīvākos zinātniskos izstrādājumus un produktus izstāžu stendā, gan universitātes studenti piedāvās svaigākās atziņas par aktuālākajām tēmām zobārstniecībā paralēli noritošajā zinātniskajā konferencē.

Piektdien, 14. maijā plkst. 17.00, izstādes un paralēli noritošās Latvijas Zobārstu asociācijas konferences ietvaros notiks RSU Stomatoloģijas fakultātes Studentu zinātniskā pulciņa rīkots zinātnisko darbu prezentāciju pasākums. Tiks prezentēti septiņi pētījumi, kurus sagatavojušas 11 RSU Stomatoloģijas fakultātes 2. līdz 5. kursa studentes par tādām tēmām, kā piemēram, dažādu faktoru ietekme zobu erozijas izcelsmē un tās profilaksē, zobu pastu klasifikācija un citām tēmām. Minēto konferenci organizē Latvijas Zobārstu asociācija un RSU Stomatoloģijas fakultātes zinātniskais pulciņš.

Savukārt RSU izstāžu stendā universitātes zinātnieki visu „Medbaltica 2010” norises laiku konsultēs un prezentēs jaunākos zinātnisko izstrādājumus un produktus. RSU Augusta Kirhenšteina mikrobioloģijas un virusoloģijas institūta vadošā pētniece Vija Ramniece kopā ar sadarbības partneriem – piensaimniekiem no Dundagas izstādes laikā iepazīstinās ar raudzēto piena produktu „Labdaris”, kā idejas pamatā ir ilggadīga zinātniskā un praktiskā darba pieredze. Tā novitāte saistīta ar produktā esošajām pienskābes baktērijām „Lactobacillus helveticus R-7” un to savairošanas paņēmieniem. „Labdaris” normalizē mikrofloru zarnās, novērš aizcietējumus un caureju, veicina zarnu darbības atjaunošanos pēcoperāciju periodā, palīdz atveseļoties no bakteriālām un vīrusu infekcijām, uzlabo pašsajūtu un dzīves kvalitāti.

Savukārt RSU Higiēnas un arodslimību laboratorija izstādes laikā iepazīstinās ar fizikālo riska faktoru testēšanu, piemēram, testējot troksni, vibrācijas, apgaismojumu, elektromagnētisko lauku, mikroklimatu, kā arī ķīmisko vielu testēšanu darba vides gaisā, materiālos, produktos, toksikoloģisko rādītāju noteikšanu un sadzīves ķīmijas, higiēnas un kosmētisko līdzekļu klīnisko un dermatoloģisko novērtēšanu.

RSU Molekulārās ģenētikas zinātniskā laboratorija piedāvās veikt ģenētiskās analīzes Žilbēra sindroma, cistiskās fibrozes, Vilsona slimības, hereditārās hemohromatozes, alfa 1 antitripsīna nepietiekamības molekulārai apstiprināšanai, kā arī trombofīliju ietekmējošās mutācijas MTHFR gēnā (C677T, A1289G) un laktozes panesību pieaugušo vecumā.

RSU Medicīnas aparātbūves inovāciju centra uzņēmums "Epignosis" prezentēs elastīgus magnētus apģērbu elementos, kas izstrādāti sadarbībā ar Fizikālās enerģētikas institūtu un ir efektīvs magnētu terapijas līdzeklis veselības profilaksei un ārstēšanai, piemēram, mazinot sāpes.

Ar jauno ārstniecības līdzekli – mīkstajām želatīna kapsulām „Fitesten” iepazīstinās RSU Zāļu formu tehnoloģijas katedra. Šis līdzeklis tapis sadarbībā ar medicīnas sabiedrību SIA „BF-ESSE” un ir zinātnisks sasniegums, moderno farmaceitisko tehnoloģiju rezultāts, efektīvs līdzeklis kuņģa veselības uzlabošanai, kas var palīdzēt ļoti daudziem cilvēkiem.

RSU Anestezioloģijas un reanimatoloģijas katedra demonstrēs jaunu reģionālās anestēzijas staciju. RSU stendā piedalīsies arī Stradiņa universitātes bibliotēka, kur ir izstrādāts inovatīvs pakalpojums, ko tā vēlas piedāvāt Latvijas ārstiem – apmācību kurss „Informācijpratība un elektroniskie resursi medicīnā”, kā arī popularizēt ārstu vidū bibliotēkā pieejamās medicīnas datubāzes, skaidrot to pielietojumu, pieejas paroles u.c.

RSU ir viens no medicīnas augtākās izglītības un pētniecības vadošajiem centriem reģionā. Universitātes pētnieciskajās laboratorijās un katedrās aktīvi tiek veikti dažādi zinātniskie pētījumi, kuros ar pieredzējušajiem pasniedzējiem vienlaicīgi sadarbojas studenti no Latvijas un ārvalstīm. Arī RSU telpās regulāri norit nozīmīgas ar medicīnu un veselības nozari saistītās konferences. Piemēram, 14. maijā un 15. maijā RSU Aulā notiks 5. Baltijas Onkoloģijas kongress.

RSU ir iespēja apgūt gan medicīnu, gan daudzas modernas sociālo zinātņu programmas un mācību priekšmetus, piemēram, ekonomiku, politiku, biznesa vadību, psiholoģiju, žurnālistiku, sabiedriskās attiecības, mārketingu un reklāmu, starptautiskās attiecības, jurisprudenci un socioloģiju.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. Rīgas Stradiņa universitātē kopumā ik gadu studē vairāk nekā 6000 studentu no vairāk nekā 16 pasaules valstīm. Rīgas Stradiņa universitāte šogad atzīmēs 60. dibināšanas gadadienu.

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: