Preses relīzes

Ceturtdien, 30. maijā, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā viesojās Somijas vēstniece Anne Saloranta. Kopīgi tika apspriestas sadarbības iespējas kā medicīnas tehnoloģiju, studiju un pētniecības, tā arī sociālo zinātņu jomā.

RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā Somijas vēstniece Anne Saloranta viesojās pirmo reizi. Diskusijās ar RSU vadību, Studējošo pašpārvaldes vadību un citiem universitātes pārstāvjiem par sadarbības iespējām nākotnē vēstniece atzina, ka pastāv plašas iespējas, kā veidot kopīgus inovāciju, pētniecības un digitālo risinājumu  projektus. RSU varētu sadarboties gan ar Somijas medicīnas tehnoloģiju industriju, gan ar universitātēm, pētnieciskajām laboratorijām un uzņēmumiem.

Pēc sarunām vēstniece nelielā ekskursijā iepazinās ar simulāciju tehnoloģijām, kas palīdz drošā vidē apgūt atbilstošās prasmes ikvienam RSU studentam, tostarp tiem teju 400 studentiem no Somijas, kuri pašlaik mācās RSU. Vēstniece izmēģināja savas prasmes simulētajā operāciju blokā, mēģinot sataustīt “pacienta” pulsu, kā arī atzinīgi novērtēja mūsdienu tehnoloģiju iespējas un mācību saturu simulētajā vidē, kas pieejamas studējošajiem.

Pēc tikšanās ar RSU pārstāvjiem un centra apskates vēstniece turpināja vizīti sarunās ar somu studentu pārstāvjiem.

Papildu informācijai