Preses relīzes

Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) 2010./2011. akadēmiskajā gadā absolvēs 1681 students, kas ir par teju 50% vairāk nekā pērn, kad RSU absolvēja 1133 studenti. Viņu vidū būs 833 Māszinību fakultātes studenti un 172 jaunie ārsti.

RSU rektors, profesors Jānis Gardovskis: „Rīgas Stradiņa universitātei, veiksmīgi realizējot ilgtermiņa attīstības stratēģiju, ir izdevies ar katru gadu piesaistīt arvien vairāk studētgribētāju. Esam arī rūpīgi strādājuši pie studiju procesa kvalitātes un studentu motivācijas celšanas un nākotnes perspektīvu veidošanas darba tirgū. Izdevies veiksmīgi apgūt studiju realizēšanai nepieciešamos ES fondu līdzekļus, kā arī integrēt RSU Liepājas filiāli – Liepājas medicīnas koledžu. Rezultātā šogad mūsu augstskolu absolvē rekordliels studentu skaits. Esmu pārliecināts, ka turpmākajos gados šo tendenci mēs saglabāsim.”

Rīgas Stradiņa universitāte piedāvā studijas divos virzienos – gan veselības aprūpē, gan sociālajās zinātnēs. Medicīnas un veselības aprūpes pamatstudiju programmās visvairāk studentu šogad absolvēs Māszinību fakultātes realizēto Eiropas struktūrfondu projekta programmu „Māszinības” – 754 studenti. Kopā Māszinību fakultāti šogad absolvēs 833 studenti, no tiem 50 – Liepājas filiāli. Otrajā vietā ierindojas Medicīnas fakultātes studiju programmas „Medicīna”, kuru šogad absolvēs 172 studenti. Pērn to absolvēja 133 studenti, bet 2009. gadā – 121 students.

RSU Stomatoloģijas fakultāti beigs 58 studentu, bet Farmācijas fakultāti absolvēs 44 farmaceiti, no kuriem 19 absolvēs nepilna laika studijas. Sabiedrības veselības fakultāti absolvēs 33 studenti, no kuriem 13 absolvēs maģistra programmu. Rehabilitācijas fakultāti absolvēs 128 studenti, un tajā lielākais studentu skaits absolvē programmu „Fizioterapija” – 60 absolventu. Tālākizglītības fakultāti absolvēs 68 rezidenti – sertificēti ārsti-speciālisti.

Sociālo zinātņu jomā vislielākais absolventu skaits ir Eiropas studiju fakultātē – 167 studenti. Tajā lielākais studentu skaits beigs programmu „Starptautiskās attiecības-Eiropas studijas” – 45 absolventi, bet 43 – „Starptautiskais mārketings un reklāma”. Viņu vidū ir arī maģistra studiju programmu absolventi – 3 no programmas „Politikas zinātne” un 12 no programmas „Starptautiskās attiecības”.

Savukārt Komunikācijas fakultāti šogad absolvēs 84 studenti, un no tiem 25 absolvēs programmu „Žurnālistika”, bet 23 – „Sabiedriskās attiecības”. Viņu vidū ir arī viens maģistra programmas „Sociālā antropoloģija” un 5 maģistra programmas „Komunikācija” studenti.

Juridisko fakultāti absolvēs 59 tiesību zinātņu speciālisti, un no tiem 22 būs maģistri. Jau ziņots, ka jau šī gada 8.jūnijā RSU absolvēja 31 doktorants.

2009./2010. akadēmiskajā gadā RSU absolvēja 1133 studenti, bet 2008./2009. studiju gadā – 1019 studenti.

Vasaras izlaidumu laikā, ieskaitot doktorantūras izlaidumu, kopumā notiks 10 RSU izlaidumi. Trešdien, 15. jūnijā, RSU Aulā, Dzirciema ielā 16, plkst. 11:00, Eiropas studiju fakultātei; plkst. 15:00, Komunikācijas fakultātei un Juridiskajai fakultātei. Ceturtdien, 16. jūnijā, RSU Aulā, Dzirciema ielā 16, plkst. 11:00, Medicīnas fakultātei, Stomatoloģijas fakultātei un Ārvalstu studentu nodaļai; plkst. 15:00, Farmācijas fakultātei, Rehabilitācijas fakultātei un Sabiedrības veselības fakultātei; plkst. 18:30, Māszinību fakultātes bakalaura un maģistra programmām. 22. jūnijā, Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, Liepājā, Brīvības ielā 39, plkst. 18:00, Liepājas filiālei. 31. augustā, RSU Aulā, Dzirciema ielā 16, plkst. 12:00, Māszinību fakultātes ESF programmai „Ambulatorās aprūpes māsa”; plkst. 15:00, Māszinību fakultātes ESF programmām „Garīgās veselības aprūpes māsa”, „Ķirurģiskās aprūpes māsa” un „Operāciju māsa”. 7. septembrī RSU Aulā, Dzirciema ielā 16, plkst. 15:00, Tālākizglītības fakultātei.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. Rīgas Stradiņa universitātē kopumā studē vairāk nekā 6100 studentu no visas pasaules. 2010./2011.studiju gadā RSU sasniedza rekordu ārvalstu studējošo skaita ziņā – jaunajā studiju gadā RSU tika uzņemti 104 ārvalstu studenti, līdz ar to RSU ārvalstu studiju programmās kopumā zināšanas un praksi pašreiz apgūst 302 jaunieši no 18 pasaules valstīm. Tas ir lielākais ārvalstu studentu skaits RSU pēdējo 20 gadu laikā.

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: