Preses relīzes

Kā ierasts, arī 2023. gada pavasarī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studenti rīkos plašu divu dienu zinātnisko konferenci International Student Conference Health and Social Sciences (RSU ISC 2023), kas pēc kārtas būs jau 73., bet starptautiskā līmenī noritēs devīto reizi. Šo gadu gaitā tā izaugusi līdz vērienīgākajam studentu pasākumam Baltijā, kas ierasti pulcē tūkstošiem dalībnieku. Pērn konferencē savu zinātnisko veikumu prezentēja vairāk nekā 300 studentu un apmeklētāji kopumā pārstāvēja 31 valsti. Pasākums noritēs 27. un 28.martā, un tas ievadīs RSU Zinātnes nedēļas konferenču maratonu.

Konferences darbu plānots organizēt 23 tematiskajās sekcijās, kam paralēli noritēs gan gadījumu analīze un posteru prezentācijas, gan vairāk nekā 20 praktisko darbnīcu un meistarklašu. Veselības aprūpes jomā jaunie zinātnieki darbosies tādās jomās kā anestezioloģija, bioķīmija, farmācija, iekšķīgās slimības, neiroloģija, onkoloģija, infekciju slimības, sabiedrības veselība un daudzās citās. Papildus ierastajām sekcijām jaunieši šogad ieviesuši divas jaunas: vispārējā prakse un ģimenes medicīna, primārā un paliatīvā aprūpe, kā arī digitālā medicīna un simulācijas tehnoloģijas medicīnā. Savukārt sociālo zinātņu sekcijas būs četras: politikas zinātne, tiesībzinātne, komunikācija, kā arī ekonomika un bizness. Prezentētos darbus šogad vērtēs starptautiska žūrija kopskaitā vairāk nekā 170 pārstāvju sastāvā.

“Jaunas zinātniskas atziņas, pārsteidzoši keynote lektori, meistarklases un praktiskas darbnīcas, kurās izmēģināt ko jaunu un pilnveidot jau esošās prasmes – RSU starptautiskās studentu konferences mērķis ir veicināt studentu pirmos soļus pētniecībā un kontaktu dibināšanu ar citu valstu studentiem, viņu pārstāvētajām augstskolām un zinātniskajiem institūtiem. Taču vienlaikus līdztekus smagam darbam ir jāprot arī atpūsties, tāpēc RSU starptautiskā studentu konference ietver kultūras programmu ar ekskursijām, vizītēm un citiem pasākumiem,” norāda Klāvs Putenis, konferences rīkotājkomitejas vadītājs. Neskatoties uz pandēmiju, kas dažādos veidos ierobežojusi pētnieciskās iespējas, studentus apturēt nevar – interese ir bijusi liela arī šajos attālinātās norises gados, norāda K. Putenis, atsaucoties uz trīs aizvadītajiem gadiem, kad konference ritēja tiešsaistē.

Dalība pasākumā RSU studentiem ir par brīvu. Konference noritēs hibrīdformā: gan klātienē, gan tiešsaistē. Plašāka informācija un reģistrācija visiem pasākumiem rodama konferences mājaslapā isc.rsu.lv.

RSU ISC 2023 notiks Zinātnes nedēļas ietvaros. Kopumā nedēļas gaitā no 27. līdz 31. martam RSU noturēs piecas starptautiskas konferences, kas veltītas gan veselības aprūpes un medicīnas, gan sociālo zinātņu tēmām. Zinātnes nedēļas pasākumi pulcēs kā zinātniekus, docētājus un studentus, tā sadarbības partnerus, valsts pārvaldes un nevalstisko organizāciju, tostarp diasporas pārstāvjus. Starptautisko Zinātnes nedēļu RSU rīko ik pēc gada – iepriekšējais konferenču maratons 2021. gadā pulcēja ap 6500 dalībnieku no 45 valstīm, un tajā prezentēti vairāk nekā 1300 zinātnisko darbu.