RSU aicina uz pasaules līmeņa speciālistu lekcijām un meistarklasēm par psihisko veselību un garīgumu
Gan plašākā sabiedrībā, gan profesionāļu aprindās arvien aktuālākas kļūst diskusijas par šodienas izaicinājumiem un psiholoģiskās un garīgās dimensijas nozīmi to risināšanā. Tādēļ, uzsverot starpdisciplināru pētījumu būtisko pienesumu šajās diskusijās, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) no 13. līdz 15. aprīlim aicina apmeklēt 9. Starptautisko zinātniski praktisko konferenci Veselība un personības attīstība: starpdisciplinārā pieeja. Konferencē būs iespēja uzzināt jaunāko pētījumu rezultātus un piedalīties meistarklasēs.
Šogad konferences tradicionālās tēmas, kas saistās ar starpdisciplināru un daudzdimensionālu skatījumu uz psiholoģisko palīdzību, ir papildinātas ar lekcijām un meistarklasēm par garīguma dimensiju, kas varētu uzrunāt ne vien profesionāļus, bet arī garīgo prakšu pasniedzējus un praktiķus.
Ceturtdien, 13. aprīlī, rīta plenārsēde sāksies ar lekciju par aktuālajiem zinātnes izaicinājumiem un apskatu par jaunākajiem labbūtības pētījumiem. Tam sekos septiņas paralēlas sekcijas par dažādām starpdisciplinārām tēmām. Pēcpusdienā uzstāsies Jeffery A. Martin (ASV) ar lekciju par garīgās un emocionālās labklājības veicināšanu ar tehnoloģiju izmantošanu. Jeffery A. Martin ir sociālais zinātnieks, kurš pēta garīgās transformācijas procesus un izmainītus apziņas stāvokļus, Transformative Technology space dibinātājs. Sekos Julia Mossbridge (ASV) lekcija par garīguma tehnoloģijām (SpiritTech), kas šobrīd pasaulē kļūst arvien populārākas. Asociētā profesore pārstāv Sandjego Universitāti un ir The Institute for Love and Time līdzdibinātāja. Dienu noslēgs paneļdiskusija par supervizora kvalifikācijas ietekmi uz profesionāļa ikdienu.
Piektdien, 14. aprīlī, būs iespēja dzirdēt Imanta Baruša (Kanāda) lekciju par īpatniem un izmainītiem apziņas stāvokļiem. Imants Barušs ir profesors King's University College, kurš ilgstoši nodarbojas ar izmainītu apziņas stāvokļu pētniecību. Pēc tam konferences dalībnieki aicināti piedalīties lekcijā meistarklasē par garīgumu un veselību, un dažādiem garīgo pieredžu veidiem pie pasaulslavenā neirozinātnieka un daudzu grāmatu autora Andrew Newberg (ASV). Andrew Newberg ir pionieris mūsdienu garīgo pieredžu pētniecībā Marcus Institute of Integrative Health direktors un ārsts Jefferson University Hospital.
Savukārt sestdien, 15. aprīlī, diena sāksies ar pašmāju garīguma pētnieka Induļa Paiča lekciju par garīguma viediem un Daigas Katrīnas Bitēnas lekciju par garīgajiem maldiem un viltus ceļiem. Programmā arī iekļauta lekcija par mūsdienu militāro psiholoģiju Latvijā un militārā psihologa profesionālo darbību kara laikā. Dienas gaitā norisināsies dažādas meistarklases, tostarp divu RSU Veselības psiholoģijas un pedagoģijas viesprofesoru vadībā. Profesors Christian M. G. Stierle (Vācija) vadīs meistarklasi par intensīvo ekspozīcijas terapiju, lai ārstētu obsesīvi kompulsīvos traucējumus, savukārt profesors Timothy D. Evans (ASV) – par mākslu pārvaldīt savu dzīvi un savu psihisko veselību.
Dalība konferencē, kuru rīko RSU Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedra, ir bezmaksas. Tā noritēs Zoom vidē latviešu un angļu valodā. Par katru konferences dienu dalībnieki saņems 12 tālākizglītības punktus, bet par dalību meistarklasē – 4 akadēmiskās stundas. Referenti saņems sertifikātu par uzstāšanos ar zinātnisku darbu. Konference notiks tiešsaistē, Zoom vidē. Saite uz pasākuma galvenajiem notikumiem būs reģistrācijas e-pastā, saites uz meistarklasēm būs pieejamas RSU mājaslapā.