RSU Anatomijas muzejs aicina uz starptautisko simpoziju "Anatomy & Beyond"
Trešdien, 25. augustā, RSU Anatomijas muzejā notiks medicīnas un mākslas mijiedarbībai veltīts simpozijs Anatomy & Beyond, kurā mākslinieki, anatomi, zinātnieki un ārsti sarunāsies par to, kā māksla un anatomija iztēlojas cilvēces nākotni uz Zemes un ārpus tās. Simpozija saturam Zoom platformā līdzi sekot aicināts ikviens interesents.
Simpozijs Anatomy & Beyond norisināsies visas dienas garumā. RSU Anatomijas muzeja vadītājas docentes Ievas Lībietes moderētajā rīta sesijā no plkst. 10.00 anatoms Ričards Vingeits (Richard Wingate) uzstāsies ar priekšlasījumu par citplanētiešu anatomijām, sirds ķirurgs Frānsiss Velss (Francis Wells) ieskicēs pagātni un nākotni anatomijai ķirurgiem, bet mākslinieks Džo Deiviss (Joe Davis) runās par eksistenciālo anatomiju.
Pēcpusdienas sesijas pirmo daļu no plkst. 13.00 moderēs ārste un medicīnas māksliniece Anna van de Velde (Ann Van de Velde), un tajā kosmosa sistēmu pētnieks, biologs un mākslinieks Andželo Vermūlens (Angelo Vermeulen) vētīs pašatjaunojošās sintētiskās ekosistēmas, cilvēcei pārejot no kosmosa izpētes uz kosmosa kolonizāciju, savukārt plastikas ķirurgs Endrū Bērds (Andrew Burd) iztirzās viedās sejas protēzes, bet māksliniece un vides aktīviste Mara G. Hazeltaina (Mara G. Haseltine) raudzīs caur mākslu izzināt mūsu kulturālās un bioloģiskās evolūcijas saiknes.
Simpozija otro daļu pēcpusdienas sesijā plkst. 15.00 moderēs simpozija kuratore medicīnas māksliniece Paskāla Poljē, un tajā māksliniece Nina Selarsa (Nina Sellars) skatīs kritiskā posthumānista anatomijas muzejus, mākslinieks Endrū Kārnijs (Andrew Carnie) runās par anatomijas robežzonu, savukārt skulptores Eleanoras Krūkas (Eleanor Crook) uzstāšanās būs par to, kā nākotni iztēlojās pagātnes cilvēki.
Plkst. 17.00 kurators Aleksanders Lūkass Bjēri runās par zinātniskās anatomijas pamatlicēja Vezālija ilgstošo iespaidu uz Dance Macabre mākslas žanru, iesākot diskusiju par nāves nākotni. To turpinās diplomāts un rakstnieks Teo Diriks (Theo Dirix), anatoms un muzeja kurators Viljams Edvards (William Edwards) un pagātnes cilvēku digitalizācijas speciālists Marks Rauglijs (Mark Roughley).
Simpoziju noslēgs dzejnieka Braiena Grīna (Bryan Green) performance un mākslas izstādes Anatomy & Beyond vernisāža, kura plašākai publikai tiks atvērta Anatomijas muzejā 9. septembrī.
Simpozijs notiek Starptautiskās medicīnas vēstures biedrības 47. kongresa ietvaros, kas Rīgā norisināsies 23. – 27. augustā.
Plašāka informācija simpozija mājaslapā: www.anatomy-and-beyond.com. Interesenti aicināti reģistrēties līdz 23. augustam, dalības maksa – 25 £. Projekts tapis sadarbībā ar AEIMS / BIOMAB / ARSIC. Projektu atbalsta Beļģijas vēstniecība Latvijā un Zviedrijā, Flandrijas valdības pārstāvniecība Polijā un Baltijas valstīs, Vezālija trasts un Beļģijas goda konsuls Latvijā Didzis Gavars.