Inovācijas

14. jūnijā RSU Inovāciju centra biznesa inkubators B-Space jau ceturto gadu aizvadīja noslēguma pasākumu – Demo dienu –, kas ļauj biznesa inkubatora dalībniekiem atskatīties uz paveikto, iedvesmoties no kolēģu projektiem un cīnīties par balvām. Šogad pirmo trīs vietu ieguvējiem tika pasniegtas īpaši vērtīgas balvas kopumā vairāk nekā 5000 eiro vērtībā.

rsu_inkubatora_demo_diena03.jpgBiznesa inkubators "B-Space" mentors Kristaps Zaļais. Foto no RSU biznesa inkubatora arhīva

Tradicionāli pasākums tiek rīkots kā inkubācijas programmas INK noslēguma pasākums, atskatoties uz deviņos mēnešos paveikto. Šogad pasākuma programmu paspilgtināja RSU un RTU vertikāli integrēto projektu komandas.

rsu_inkubatora_demo_diena04.jpgFoto no RSU biznesa inkubatora arhīva

Pasākumā savu veikumu pitch formātā, kas ir prasme prezentēt savu ideju pāris minūtēs, rādīja 11 komandas: Dirty Boards, Emori, Vip Bioenergy, Tibicus, Vip High power rocketry, Grei, VR support, Vip Wastewater, Vip Power Electronics, Vibro Brace un Vip Sensor Systems. Jāpiebilst, ka komandas izstrādājušas projektus visdažādākajās disciplīnās, un šo dažādību atspoguļo arī uzvarētāju komandas.

rsu_inkubatora_demo_diena02.jpgFoto no RSU biznesa inkubatora arhīva

1. vietu ieguva High Power Rocketry – studentu komanda, kas izstrādā mazas, no stratosfēras balona palaižamas raķetes, kuras spēs sasniegt tādu pašu augstumu kā piecas reizes lielāka raķete, kas tiek palaista no zemes. Šāds koncepts ievērojami samazina palaišanas izmaksas, ļaujot izcelties tirgū un attīstīt kosmosa nozari Latvijā.

Godpilno 2. vietu ieguva Vibro Brace – treniņu palīgrīks (ar vibrācijas funkciju aprīkotas un tālvadības pulti kontrolējamas aproces) konkūra un iejādes diciplīnas jātniekiem, kas saīsina sarežģītu elementu apguves laiku un palīdz ātrāk sasniegt augstākus rezultātus sportā.

Komanda Grei ieguva 3. vietu. “Mēs parādījām, ka pelēkajam zirnim ir vēl ļoti daudz ko piedāvāt mūsu maltītēm, un žūrija redzēja potenciālu Latvijā ražotai miso pastai no Latvijā audzētām, bioloģiskām izejvielām.”

rsu_inkubatora_demo_diena05.jpgFoto no RSU biznesa inkubatora arhīva

Komandu veikumu novērtēja un projektus ar lielāko potenciālu apbalvoja profesionāla žūrijas komisija. Lai gan nevienai no komandām darbs pie projekta nebeidzas, Demo diena sniedz lielisku iespēju novērtēt sava projekta gatavības stadiju un iedvesmoties nākamajiem soļiem. Tam piekrīt arī Vibro Brace komandas pārstāve Deina Zalāne:

“Demo dienas sniedz iespēju būt sadzirdētam, saņemt noderīgu padomus un satikt iedvesmojošas personības.

Man tas atvēra jaunas durvis un iespējas, lai Vibro Brace no idejas spētu kļūt par īstu produktu. Es ikvienam iesaku nebaidīties un pievienoties arī nākamgad! Garantēju, ka gūsiet vērtīgu pieredzi un noderīgus kontaktus. Izdodas tiem, kas dara!”

Jau septembrī ikvienam interesentam būs iespēja iesaistīties Biznesa inkubatora aktivitātēs un attīstīt arī savu ideju. Uz tikšanos!