RSU docētājs Kārlis Puriņš: gribu izglītot augsti kvalificētus doktorantus
Neiroķirurgs, medicīnas zinātņu doktors un Dr. Puriņa klīnikas vadītājs Kārlis Puriņš šogad ir sācis veikt docētāja pienākumus Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), mācot studentiem neiroķirurģijas prasmes. Šo darbu viņš plāno apvienot ar pētniecību un doktorantūras studiju vadīšanu RSU. Par savu karjeru un mērķiem mediķis stāsta videointervijā.
Gados jaunais, bet jau plašu pieredzi guvušais neiroķirurgs slavē savus RSU 5. kursa studentus un uzskata, ka viņi jau līdz šim ir ieguvuši augstvērtīgu izglītību un būs labi speciālisti un, iespējams, arī kolēģi nākotnē.
Pēc rezidentūras Kārlis Puriņš saņēma piedāvājumu veikt zinātnisko darbu Zviedrijā Upsalas universitātē. Sākotnēji nesenais medicīnas students domājis, ka ārzemēs pavadīs apmēram divus gadus, apgūs pasaules pieredzi un atgriezīsies mājās, tomēr liktenis lēma citādi, un Latvijā neiroķirurgs atgriezās pēc divpadsmit gadiem. Sākumā Zviedrijā bijis zinātniskais darbs, to papildinājusi ārsta klīniskā prakse, kas deva iespēju turpināt zinātniskos pētījumus, kurus ieviest un pārbaudīt klīnikā.
Pēc doktora darba aizstāvēšanas ārsts pāris gadu turpinājis strādāt neiroķirurģijas nodaļā, kad sekojis jauns darba piedāvājums privātajā slimnīcā, kas nodarbojas ar muguras ķirurģiju.
Tajā ārsts nostrādāja divus gadus un apguva dažādus amata noslēpumus. Pēc tam neiroķirurgs pārgāja uz Stokholmas klīniku, kur turpināja muguras ķirurģiju un zinātniskos pētījumus sadarbībā ar Upsalas Universitāti.
RSU docētājs atklāj, ka mājās braukt gribējies jau sen, tomēr dažādie izaicinājumi, iespējas un cienījamais virsārsta amats Stokholmā atturējis no domas par mājām.
Tomēr vienā brīdī viņš sapratis, ka ir apguvis ļoti daudz no tā, ko Zviedrija neiroķirurgam var piedāvāt, un ir nepieciešams atgriezties, lai šīs zināšanas un prasmes atvestu uz Latviju, sniegtu kolēģiem un protams, medicīnas studentiem. Šis plāns realizējas šobrīd, strādājot RSU.
Atbildot uz jautājumu par mērķi, kuru vēlas sasniegt, dakteris Puriņš atzīst, ka vēlētos izglītot talantīgus doktorantus, kuri palīdzētu ieviest gan jaunas tehnoloģijas, gan kopumā pilnveidotu neiroķirurģijas iespējas.