Preses relīzes

Šā gada 15. un 16. maijā, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) divu dienu pieredzes apmaiņas vizītē ieradusies Kipras Amerikas universitātes Kiprā (KAU) vadība. Ceturtdien, 16. maijā, veselības ministra Hosama Abu Meri klātbūtnē RSU un KAU vadība parakstīja memorandu, kas paredz veicināt sadarbību zinātnes un pētniecības, kā arī studiju un cilvēkresursu mobilitātē.

Veselības ministrs Hosams Abu Meri: “Aprīlī PVO sanāksmes ietvaros viesojos Kiprā, kur tikos arī ar Kipras Amerikas universitātes pārstāvjiem. Tikšanās laikā vienojāmies nostiprināt attiecības starpvalstu līmenī, lai veicinātu sadarbību starp Rīgas Stradiņu universitāti un Kipras Amerikas universitāti. Prieks bija uzņemt Kipras Amerikāņu universitātes pārstāvjus Latvijā, lai veicinātu starpvalstu sadarbību augstākās izglītības jomā un veicinātu pieredzes apmaiņu veselības jomā.”

Vizītes laikā RSU rektors prof. Aigars Pētersons un KAU rektors prof. Marks-Antuāns Zabals (Dr. Marc-Antoine Zabbal), kā arī abu universitāšu vadības pārstāvji apsprieda iespējamo savstarpējo sadarbību kā medicīnas un veselības aprūpes studiju, tā arī sociālo zinātņu pētniecības un studiju jomā. RSU kā savu bijušo universitāti apmeklēja arī KAU padomes pārstāvis dr. Tadeks Sadeks, kurš ir RSU (toreiz – Latvijas Medicīnas akadēmiju) pirmās starptautisko studentu programmas absolvents.

RSU rektors prof. Aigars Pētersons: “Liels prieks redzēt mūsu ārvalstu absolventus, kuri atgriežas savā Alma Mater, lai veicinātu sadarbību starptautiskā līmenī. Šodien, parakstot līgumu ar Kipras Amerikas universitāti, priecājamies par iespēju paplašināt zinātniskās pētniecības, studiju un profesionāļu pieredzes apmaiņas iespējas, kā arī paplašinām savu sabiedroto un draugu loku pasaulē.”

Diskusijās ar KAU vadību piedalījās RSU Sociālo zinātņu fakultātes dekāne Karina Palkova, Sociālo zinātņu pētījumu centra direktore Ieva Puzo un citi Sociālo zinātņu fakultātes pārstāvji.

Vizīte RSU noslēdzās ar Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra apskati, kur viesiem bija iespēja aplūkot dažādu simulāciju tehnoloģiju pielietošanas iespējas medicīnas studiju programmu īstenošanā.

Papildu informācijai