Preses relīzes

Piektdien, 7. oktobrī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā norisināsies starptautiskā konference Zobārstniecības izglītībai – 100, kas pulcēs ne vien praktizējošus zobārstus, zobu higiēnistus, sejas un žokļu ķirurgus un citus speciālistus, bet arī šo jomu studentus.

Konferencē, kur paredzēta gan pašmāju, gan Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Norvēģijas un ASV ekspertu dalība, zobārstniecības izglītība taps skatīta gan vēsturiski, gan nākotnes perspektīvā, iezīmējot starptautiskās attīstības tendences un izaicinājumus.

Konferences atklāšanā no plkst. 9.00 sanākušos aptuveni 750 dalībniekus uzrunās augstskolas rektors profesors Aigars Pētersons, Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis un izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

Tālākā konferences darba kārtība ritēs trīs sesijās. Pirmajā no tām Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja eksperti Mārtiņš Vesperis un Maija Pozemkovska sniegs vēsturisku ieskatu zobārstniecības izglītības izaugsmē Latvijā, savukārt šībrīža aktualitātes un nākotnes tendences ieskicēs RSU Zobārstniecības fakultātes dekāns asociētais profesors Andris Ābeltiņš, bet Eiropas mēroga perspektīvu mutes veselības aprūpes speciālistu izglītībā iezīmēs Eiropas Zobārstu izglītības asociācijas pārstāvis Pols Barkvols un profesore Ilze Akota.

Konferences otrās sesijas fokusā ir starptautiskās sadarbības nozīme. Lietuvas un Somijas ekspertu vadībā varēs izzināt priekšrocības dalībai Starptautiskās zobārstniecības pētniecības asociācijā, kuras valdē ir arī RSU profesore Ilze Akota. Skatījumu uz topošo zobārstu sagatavošanu kaimiņvalstīs – Igaunijā un Lietuvā – prezentēs pārstāvji no Tartu Universitātes, Lietuvas Veselības zinātņu universitātes un Viļņas Universitātes. Tikmēr ASV zobārstu izglītības perspektīvu piedāvās pārstāvis no Bufalo Universitātes, ar kuru RSU veidojas sadarbība gan zobārstniecības tālākizglītībā, gan biomateriālu izpētē. Savukārt ar daudzsološo starptautiskās sadarbības platformu – Baltijas Biomateriālu ekselences centru – iepazīstinās šī projekta vadītāja RSU Stomatoloģijas institūtā docente Ilze Šalma.

Zobārstniecība ir viena no jomām, kur izglītošanās neapstājas līdz ar diploma iegūšanu. Par tālākizglītības programmas īstenošanu konferences noslēdzošajā sesijā runās profesore Anda Brinkmane. Tikmēr ar Stomatoloģijas institūta attīstības iecerēm iepazīstinās tā ilggadējā direktore profesore Ilga Urtāne, savukārt konferences izskaņā auditorija tiks iepazīstināta ar RSU Zobārstniecības fakultātes katedru zinātniskajiem sasniegumiem.

Konferences norises valoda – latviešu, pēc vajadzības nodrošinot sinhrono tulkojumu angļu un latviešu valodā.

Dalība konferencē nodrošinās 8 tālākizglītības punktus, elektroniskos sertifikātus saņemot pēc pasākuma. Dalības maksa – 30 eiro (10 eiro RSU studentiem, darbiniekiem un RSU Stomatoloģijas institūta darbiniekiem).

Plašāka informācija RSU mājaslapā.