Šovasar Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ir saņēmusi vēsturiski lielāko ārvalstu studentu pieteikumu skaitu. Reflektantu vidū bija 1231 ārvalstu students no 85 valstīm. Studijas RSU uzsāks 436 jaunieši no 43 pasaules valstīm, kas liecina, ka kopumā konkurss bija trīs pretendenti uz vienu studiju vietu. Lielākā studentu daļa ir ieradusies no Eiropas – Vācijas (25 % studentu), Zviedrijas (24 %), Norvēģijas (14 %) un Somijas (13 %). Studijas RSU sāks arī astoņi studenti no Ukrainas.

RSU ieguldījums augstākās izglītības eksportā iepriekšējo sešu gadu laikā Latvijas tautsaimniecībai ir devis pus miljardu eiro, un var prognozēt, ka nākamajos sešos gados tā pienesums tautsaimniecībai būs vairāk nekā viens miljards eiro. Šie aprēķini veikti pēc domnīcas Certus izstrādātās metodoloģijas.

“Rīgas Stradiņa universitāte ir augstākās izglītības eksporta līderis un jau astoto gadu reputācijas līdere starp mūsu valsts augstskolām. Katrs ceturtais RSU students un docētājs ir no ārvalstīm. Studiju programmu saturs ir sinhronizēts ar vadošajām Rietumu universitātēm. Starptautiskā vide sniedz studentiem fantastisku pieredzi un jaunus kontaktus, kurus izmantot akadēmiskajā un profesionālajā karjerā,” uzsver RSU rektors profesors Aigars Pētersons.

Šobrīd ārvalstu studenti ir uzņemti piecās studiju programmās, no kurām populārākās ir Medicīna un Zobārstniecība. Medicīnas programmā uzņemti 357 studenti, savukārt zobārstniecības programmā – 46. Papildus tam ārvalstu studenti uzņemti arī tādās programmās kā Veselības vadība, Starptautiskā pārvaldība un diplomātija, kā arī Starptautiskais bizness un jaunuzņēmumu darbība. Katra no tām piedāvā unikālas iespējas veidot starptautisku karjeru.

Pilnveidojot starptautisko vidi, RSU ir izvērsusi plašu ārvalstu klīnisko bāzu tīklu, un šoruden tiks atvērta pirmā RSU filiāle ārpus Latvijas. Tā būs Vācijā, Štādē, kur 2024./2025. akadēmiskajā gadā studijas sāks vairāk nekā 20 studējošo.

Lai jaunajiem ārvalstu studentiem dotu iespēju iepazīties ar RSU studiju procesu, ir sākusies Iepazīšanās nedēļa (Orientation Week), kas tradicionāli tiek rīkota pirms studiju gada.