Preses relīzes

„Ceturtdien, 1. jūlijā un piektdien, 2. jūlijā, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Stomatoloģijas institūtā notiks starptautisks Sejas un žokļu speciālistu simpozijs, kuru vadīs pasaulē ievērojami stomatoloģijas speciālisti no Bostonas universitātes, ASV,” informē RSU Stomatoloģijas institūta direktore un RSU profesore Ilga Urtāne.

Simpozijs būs veltīts stomatoloģijas jaunāko starpdisciplināro ārstniecības metožu un tehnoloģiju teorētiskai un praktiskai apguvei. Apmācības vadīs ievērojamie nozares speciālisti no Bostonas Universitātes, ASV, ar kuriem RSU Stomatoloģijas institūtam ir izveidojusies ilggadīga un produktīva sadarbība. Latvijā ieradies profesors Seržs Dibārs (Serge Dibart), kurš ir Periodontoloģijas un orālās bioloģijas programmas direktors Bostonas Universitātē, kā arī ievērojamais periodontologs un protēzists profesors Luidžī Montesānī (Luigi Montesani), kā arī medicīnas zinātņu doktors ortodontijā Alifs Kesers (Elif Keser). Vieslektori ir vairāku pasaulē plaši pazīstamu stomatoloģijas mācību grāmatu un akadēmisko publikāciju autori.

„Stomatoloģijas institūta speciālistu iegūtās zināšanas turpinās attīstīt institūta stratēģisko virzību un uzsākto praksi, kad institūta pacientiem tiek piedāvātas mūsdienīgākās pasaules ārstēšanas metodes un to veikšanai tiek izmantotas modernākās stomatoloģijas tehnoloģijas, turpinot tās ieviest arī mācību procesā,” norāda Ilga Urtāne, piebilstot, ka Bostonas universitāte ir viens no vadošajiem stomatoloģijas studiju un pētniecības centriem pasaulē, tāpēc ASV speciālistu sniegtās praktiskās zināšanas atstās ilglaicīgu pozitīvu efektu uz stomatoloģijas nozares turpmāko attīstību Baltijā.

Simpozija ietvaros RSU Stomatoloģijas institūta speciālisti, doktoranti, rezidenti, kā arī speciālisti no Igaunijas un Lietuvas turpinās apgūt pasaulē aktuālākās metodes zobu regulēšanā, žokļu kaula atjaunošanā, kā arī smaganu audu ārstēšanā. Šādas apmācības RSU Stomatoloģijas institūtā notiek regulāri ar mērķi profesionālās diskusijās, analizējot līdzšinējo klīnisko pieredzi, rast pacientam optimālāko ārstēšanas plānu, iesaistot dažādu stomatoloģisko specialitāšu ekspertus.

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi un augsti novērtētu zinātniski pētniecisko darbību. Medicīnas un veselības aprūpē RSU ir sevi pierādījusi jau 60 gadu garumā, izveidojoties par kvalitatīvas un modernas medicīnas izglītības zīmolu Baltijā un pat Ziemeļeiropā. Studijas programma „Stomatoloģija” ir viena no populārākajām RSU studiju programmām medicīnas un veselības aprūpes jomā, kuru apgūt Latvijā ierodas arī daudzi ārvalstu studenti.

Simpozijs norisināsies Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūtā, Dzirciema ielā 20, Rīgā.

Papildu informācija par RSU Stomatoloģijas institūtu ir pieejama internetā: http://st-inst.lv

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. Rīgas Stradiņa universitātē kopumā studē vairāk nekā 6000 studentu no vairāk nekā 17 pasaules valstīm. Rīgas Stradiņa universitāte šogad atzīmēs 60. dibināšanas gadadienu.

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: