Preses relīzes

Tas, ka jaunieši mūsdienās vairs nelasa, ir mīts, saka Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Komunikācijas fakultātes studenti, startējot ar jauno raidierakstu jeb podkāstu Lasi skaļāk. Pirmā tā epizode veltīta Luīzas Mejas Elkotes grāmatai Mazās sievietes, kuru iztirzā studiju programmas Multimediju komunikācija 3. kursa studentes. Katra nākamā epizode būs veltīta citai grāmatai.

“Kad esi izlasījis kādu aizraujošu grāmatu, ne vienmēr ir iespēja dalīties pārdomās un emocijās par to. Jaunajā raidierakstā Lasi skaļāk tieši uz to mudināšu savus vienaudžus – brīvā gaisotnē dalīties savā lasīšanas pieredzē, izteikt domas, ieteikumus un atsauces par visdažādāko literatūru,” stāsta idejas autore, multimediju studente Sandra Aleksandra Lode. Viņas aizraušanās ar grāmatu lasīšanu sākās ar Hariju Poteru, kas iedvesmoja lasīt arvien vairāk un meklēt fantasy literatūru. Sandra uzskata, ka grāmatu lasīšana padara cilvēku ne tikai gudru, bet arī iedod pamatīgumu.

Kā piebilst raidieraksta veidotāja, katra epizode būs veltīta vienai grāmatai, sarunas laikā pārrunājot ne tikai tās saturu, bet arī jauniešu lasīšanas paradumus un attiecības ar literatūru vispār. “Klausīties vai skatīties būs interesanti tiem, kurus interesē lasīšana, kuriem gribētos vairāk uzzināt par grāmatām, kā arī dzirdēt citu cilvēku domas par izlasīto,” saka Sandra Aleksandra.

Pirmajā epizodē ar podkāsta veidotāju diskutē Madara Iverta un Anna Singelmann. Uzmanības centrā ir Luīzas Mejas Elkotes 1868. - 1869. gadā tapusī grāmata Mazās sievietes, kas vēsta par četrām māsām un viņu pieaugšanu. Kā atzīstas Anna, viņa būtu bijusi priecīga izlasīt šo grāmatu 14 gadu vecumā, jo tas, iespējams, būtu mainījis viņas attieksmi pret apkārtējo pasauli.

Jaunas podkāsta Lasi skaļāk epizodes iecerēts radīt ik mēnesi. Raidieraksts ir izstrādāts kā Sandras Aleksandras bakalaura darbs studiju programmā Multimediju komunikācija. Podkāsta tapšanā piedalījās arī Linda Laizāne un Diāna Juhņēviča.

Pirmā epizode klausāma RSU studentu medija Skaļāk lapāSpotify platformā, kā arī YouTube.