Pārlekt uz galveno saturu
Konferences, semināri
Pētniecība
Studentiem

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentu starptautiskā zinātniskā konference Health and Social Sciences ir ilgi gaidīts notikums, un tā norisināsies 27. un 28. martā, neraugoties uz koronavīrusu un mūsu valstī izsludināto ārkārtas situāciju. Par to, kā konference organizēta šogad un kā veicas tās organizatoriem, pastāstīja studentu konferences projekta vadītāja Marija Luīze Kalniņa.

rsu_stud_zin_konf_komanda_2020.jpg

RSU studentu starptautiskās zinātniskās konferences "Health and Social Sciences" organizatoru komanda. Foto no RSU Studējošo pašpārvaldes arhīva

Kā ārkārtas situācija ir ietekmējusi RSU studentu konferences organizēšanu?

Kad kļuva skaidrs, ka klātienē konferenci organizēt nevarēsim, vajadzēja apsvērt vairākus konferences organizēšanas variantus. Sākotnēji gribējām konferenci īstenot mazākā formātā – klātienē uzņemt tikai žūriju un aktīvos dalībniekus, kā arī piedāvāt visas mūsu darbnīcas un papildu pasākumus, tai skaitā tiesu izspēles, hakatonu un meistarklases. Ātri vien sapratām, ka šī brīža situācijai arī šāds variants ir bīstams, tādēļ nolēmām pilnībā pāriet uz tiešsaistes formātu.

Tiekoties ar mūsu universitātes IT speciālistiem, sapratām, ka Zoom platformā varēsim realizēt visas savas ieceres konferences sekciju norisei.

Kā jau minēju, sekcijas norisināsies tiešsaistē Zoom platformā. Aktīvajiem dalībniekiem būs iespēja prezentēt savas mutiskās prezentācijas vai stenda referātus, bet vietējai un ārvalstu žūrijai būs iespēja uzdot jautājumus un sniegt komentārus. Klausītāji varēs vērot sekcijas norisi. Konference notiks angļu valodā.

Papildus konferences sekcijām būs tiešraide no atklāšanas ceremonijas 27. martā no plkst. 9.00 līdz 10.40. Atklāšanas ceremonijā piedalīsies divi lektori: Moneša Universitātes (Monash University) Austrālijā profesors Andis Graudiņš uzstāsies ar lekciju Paracetamol poisoning – risk assessment and treatment, pēc tam RSU Ķīnas studiju centra vadītāja, docētāja un politoloģe Una Bērziņa-Čerenkova lasīs lekciju In Sickness and in Health: what has COVID-19 taught us about China and the World.

Piedāvāsim dalībniekiem divas plenārsēdes, kuras moderēs Artūrs Bernovskis.

  • 27.03. plkst. 14.30–16.00 The Robot Doctor Will See You Now: Healthcare in the Technological Era. Plenārsēdē piedalīsies Microsoft direktore Latvijā Renāte Strazdiņa, Datamed klienu attiecību speciālists Kaspars Grosu, Monaša universitātes profesors Andis Graudiņš un RSU doc., BKUS intensīvās terapijas speciālists Reinis Balmaks.
  • 28.03. plkst. 14.00–15.30 The 5G Epidemic: Self-Driving Ideas and High-Speed Misinformation. Plenārsēdē piedalīsies Elektronikas un datorzinātņu institūta pētnieks Aleksandrs Ļevinskis, Darba drošības un vides veselības institūta vadītājs asoc. prof. Ivars Vanadziņš, žurnālists un šova Tīkla vīzija vadītājs Mareks Matisons, Latvijas Universitātes Psiholoģijas katedras vadītājs prof. Ivars Austers.

Konferencē būs 21 mutisko prezentāciju un deviņas stenda referātu sekcijas. Kopā saņemti 430 pieteikumi no 17 valstīm, un no tiem dalībai apstiprināti 350. Tiešsaistē pieslēgsies 140 žūrijas locekļi veselības zinātnēs un 15 – sociālajās zinātnēs.

Kas pašlaik ir lielākie izaicinājumi? 

Varētu teikt, ka lielākais izaicinājums – konferences pārplānošana – ir aiz muguras. Kad uzzinājām, ka klātienes konference nebūs iespējama, šķita, ka astoņu mēnešu ieguldītais darbs ir bijis veltīgs, taču tagad varu teikt, ka ieplānoto konferences saturu varēsim realizēt pilnā apmērā, kaut arī citādā formātā.

Jāatzīst, ka novadīt pirmo starptautisko studentu konferenci tiešsaistē ir tikpat liels izaicinājums. Visu pagājušo nedēļu pavadījām, apgūstot Zoom platformu, lai justos ērti, vadot konferences sekcijas un spētu palīdzēt jebkuram dalībniekam vai žūrijas loceklim. Šonedēļ plānojam izmēģinājumu jeb simulāciju un ceram, ka konferences dienās viss norisināsies bez aizķeršanās.

Kāds noskaņojums valda konferences organizatoru komandā? 

Lai gan sākotnēji bijām apbēdināti par formas maiņu, pašlaik organizatoru komanda konferences realizēšanu tiešsaistē uztver kā jaunu izaicinājumu.

Daudzām Eiropas lielākajām studentu konferencēm bija jāatceļ savi pasākumi, tomēr mēs cenšamies iet līdzi laikam un nepievilt ne sevi, ne studentus.

Pēc konferences plānojam mazliet atvilkt elpu, bet pēc karantīnas beigām tomēr noorganizēt konferences noslēguma pasākumu klātienē – ar svinībām, balvām un kūku, atzīmējot konferences 70 gadu jubileju.

Konferences komanda