Pārlekt uz galveno saturu
Starptautiskā sadarbība

Sadarbība biomateriālu izpētē, jauna rezidentūras specializācija orālajā patoloģijā, jauna rezidentūras akadēmiskā snieguma monitoringa sistēma ķirurģijā, anestezioloģijā, ginekoloģijā un citās specialitātēs – šie ir daži no Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un Ņujorkas štatā bāzētās Bufalo Universitātes nākotnes sadarbības virzieniem, par kuru attīstību nupat spriests RSU pārstāvju vizītē ASV. Šis ir nākamais līmenis kopdarbam, kas starp abām augstskolām jau norit, RSU un citu augstskolu mācībspēkiem ar ES fondu finansējumu Bufalo Universitātē slīpējot zināšanas digitalizācijā.

Lai attīstītu minētos sadarbības virzienus, Bufalo Universitātē (BU) noritēja tikšanās vienā no vecākajām ASV medicīnas skolām Jacobs School of Medicine and Biomedical Sciences un zobārstniecības skolā School of Dental Medicine, kas prestižajā Pasaules universitāšu akadēmiskajā reitingā ierindojas devītajā vietā. Tuvākajā laikā RSU plāno nodrošināt pēcdiploma mācības saviem mācībspēkiem digitālās anatomijas un simulāciju tehnoloģiju jautājumos, tālākizglītības vizītes medicīnisko simulāciju scenāriju izstrādes, rezidentūras, kā arī orālās patoloģijas jautājumos. Taču ilgākā termiņā paredzēts sastrādāties arī pie jau minētajiem biomateriālu izpētes, medicīnas studentu monitoringa sistēmas un citiem projektiem.

Sadarbības iespējas kopā ar Bufalo Universitātes kolēģiem nupat izvērtēja RSU administrācijas un attīstības prorektors Toms Baumanis, Rezidentūras studiju fakultātes dekāne profesore Ilze Grope, Zobārstniecības fakultātes dekāns asoc. prof. Andris Ābeltiņš un Medicīnas fakultātes prodekāns asoc. prof. Ingus Skadiņš. RSU pārstāvji uz ASV devās plašākas delegācijas ietvaros, kur Latviju pārstāvēja Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieki Santa Šmīdlere un Dmitrijs Stepanovs, zinātnieki un mācībspēki no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Riga Business School kā RTU struktūrvienības direktors Jānis Grēviņš, kura vadībā aizsākts šis valsts līmeņa projekts mācībspēku izaugsmei un digitālo prasmju stiprināšanai.

Patlaban jau ceturtā Latvijas augstskolu mācībspēku grupa semestra garumā apgūst informācijas un komunikācijas tehnoloģijas vienā no ASV spēcīgākajām tehnoloģiju augstskolām. Patlaban Bufalo Universitātē mācās Cilvēka fizioloģijas un bioķīmijas katedras docētāja Dace Reihmane, Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras docētāja Dace Rezevska, Farmācijas fakultātes Bioķīmijas laboratorijas pētnieks Andrejs Šitovs, Zinātnes departamenta inovāciju projektu vadītāja Justīne Vīķe un Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras docētāja asociētā profesore Rudīte Koka. Pirmā Latvijas mācībspēku grupa uz Bufalo Universitāti devās 2019. gadā, un šajā laikā ASV mācījušies RTU, Riga Business School, RSU, Latvijas Universitātes, Vidzemes Augstskolas, Ventspils Augstskolas un Banku augstskolas pārstāvji. Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta īstenošana mācībspēku izglītošanai ilgs līdz 2023. gadam, taču citi aizsāktie sadarbības projekti laika rāmjos vēl nav ielikti.

rsu_vizite_ub.jpg

No kreisās: Riga Business School direktors Jānis Grēviņš, RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekāns profesors Agris Ņikitenko, RSU administrācijas un attīstības prorektors Toms Baumanis, Bufalo Universitātes Starptautiskās izglītības biroja pārstāvis Džons Vuds (John Wood), Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieki Santa Šmīdlere un Dmitrijs Stepanovs, RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekāna vietniece Sarmīte Jaunpetroviča, RSU Medicīnas fakultātes prodekāns asociētais profesors Ingus Skadiņš, RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekāna vietniece Larisa Survilo, RTU profesors Jānis Grabis, RSU Rezidentūras studiju fakultātes dekāne profesore Ilze Grope un RSU Zobārstniecības fakultātes dekāns asociētais profesors Andris Ābeltiņš.

Rīgas Biznesa skolas pārraudzīto projektu Atbalsts RTU starptautiskās sadarbības projektiem pētniecībā un inovācijās (Nr. 1.1.1.5/18/I/008) finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.