Starptautiskā sadarbība

Šonedēļ 15. un 16. maijā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) divu dienu pieredzes apmaiņas vizītē ieradās Kipras Amerikas universitātes (KAU) vadība. Vizītes laikā veselības ministra Hosama Abu Meri klātbūtnē RSU un KAU vadība parakstīja memorandu, kas paredz veicināt sadarbību zinātnes un pētniecības, kā arī studiju un cilvēkresursu mobilitātes jomā.

“Aprīlī PVO sanāksmes ietvaros viesojos Kiprā, kur tikos arī ar Kipras Amerikas universitātes pārstāvjiem. Tikšanās laikā vienojāmies nostiprināt attiecības starpvalstu līmenī, lai veicinātu sadarbību starp Rīgas Stradiņu universitāti un Kipras Amerikas universitāti. Prieks bija uzņemt Kipras Amerikas universitātes pārstāvjus Latvijā, lai veicinātu starpvalstu sadarbību augstākās izglītības jomā un veicinātu pieredzes apmaiņu veselības jomā," sacīja veselības ministrs H. Abu Meri.

Vizītes laikā RSU rektors prof. Aigars Pētersons un KAU rektors prof. Marks Antuāns Zabals (Dr. Marc-Antoine Zabbal), kā arī abu universitāšu vadības pārstāvji apsprieda iespējamo savstarpējo sadarbību kā medicīnas un veselības aprūpes studiju, tā arī sociālo zinātņu pētniecības un studiju jomā. RSU kā savu bijušo universitāti apmeklēja arī KAU padomes pārstāvis dr. Tadeks Sadeks, kurš ir RSU (toreiz – Latvijas Medicīnas akadēmija) pirmās starptautisko studentu programmas absolvents.

rsu_kipras_amerikas_universitate_rektori.png

Prof. Pētersons (no kreisās) un prof. Zabals

RSU rektors prof. A. Pētersons: “Liels prieks redzēt mūsu ārvalstu absolventus, kuri atgriežas savā Alma Mater, lai veicinātu sadarbību starptautiskā līmenī. Šodien, parakstot līgumu ar Kipras Amerikas universitāti, priecājamies par iespēju paplašināt zinātniskās pētniecības, studiju un profesionāļu pieredzes apmaiņas iespējas, kā arī savu sabiedroto un draugu loku pasaulē.”

Diskusijās ar KAU vadību piedalījās RSU Sociālo zinātņu fakultātes dekāne Karina Palkova, Sociālo zinātņu pētniecības centra direktore Ieva Puzo un citi Sociālo zinātņu fakultātes pārstāvji.

Vizīte RSU noslēdzās ar Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra apskati, kur viesi iepazina dažādu simulācijas tehnoloģiju izmantošanas iespējas medicīnas studiju programmu īstenošanā.

rsu_kipras_amerikas_universitate.jpg

Prof. M. A. Zabals (no kreisās), veselības ministrs H. Abu Meri, prof. A. Pētersons un dr. T. Sadeks