RSU Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedra turpina izglītot par attālinātu psiholoģisko palīdzību
Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedra (VPUPK) turpina izglītot par dažādām attālinātām psiholoģisko pakalpojumu sniegšanas iespējām. 8. aprīlī katedra sadarbībā ar Latvijas Psihologu biedrības Profesionālās kompetences centru un Latvijas Veselības psiholoģijas asociāciju organizēja semināru Psihologa darbs un attālinātu konsultāciju izaicinājumi ārkārtas stāvokļa laikā, kas notika tiešsaistē, un seminārā attālināti piedalījās gandrīz divsimt dalībnieku.
Seminārā ar dažādām telekomunikācijas tehnoloģiju iespējām psiholoģisko pakalpojumu sniegšanā iepazīstināja RSU docētāja Zane Gulbe. Viņa stāstīja par tīmekļa intervencēm, tiešsaistes psiholoģisko konsultēšanu, piemēram, psiholoģisko konsultēšanu, izmantojot viedierīces, un citiem ar attālinātu psiholoģisko pakalpojumu sniegšanu saistītiem jautājumiem. Dalībnieki tika iepazīstināti arī ar dažādiem labās prakses piemēriem.
Par grupu konsultēšanu tiešsaistē runāja RSU VPUPK lektore, mūzikas terapeite Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā Inese Paiča, kura semināra dalībniekus iepazīstināja ar kopīgo un atšķirīgo tradicionālai klātienes grupai un grupai tiešsaistē, tiešsaistes grupas dinamikas specifiku, grupas vadītāja prasmēm un citām aktualitātēm.
Attālinātas psiholoģiskās palīdzības sniegšanas demonstrējumu par sākotnējo vienošanos ar klientu rādīja RSU Juridiskās daļas juriste un fizisko personu datu aizsardzības speciāliste Laura Bērziņa un RSU studente Beate Evelīna Markāne. Tās laikā semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar psiholoģiskās palīdzības sniegšanas plānu, piemēram, kā attālināti, izmantojot platformu Zoom, nodibināt kontaktu ar klientu psiholoģiskās palīdzības procesa sākšanai.
Par datu aizsardzību un attālinātu konsultāciju izaicinājumiem stāstīja jurists, datu aizsardzības un drošības eksperts, SIA Bite Latvija Iekšējas drošības un datu aizsardzības projektu vadītājs Kirils Dubiņins.
RSU VPUPK plāno arī turpmāk īstenot pasākumus, kas veicinātu psiholoģisko pakalpojumu sniegšanu, izmantojot dažādas mūsdienu tehnoloģiju piedāvātās tiešsaistes formas.