Attīstība
Darbiniekiem
Starptautiskā sadarbība

Vizītē Latvijā 29. un 30. jūlijā uzturas Monako veselības un sociālo lietu ministrs Kristofs Robino (Christophe Robino) ar delegāciju. Viņi šeit iepazīst mūsu veselības aprūpes sistēmu un slēdz vienošanos par ciešāku starpvalstu sadarbību. Monako delegācija 29. jūlijā viesojās arī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), kur tikās ar RSU vadību un citiem universitātes pārstāvjiem, lai pārrunātu sadarbības iespējas.

Monako veselības ministrs apmeklēja ne tikai RSU, bet arī Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu un vairākas privātās ārstniecības iestādes Rīgā.

Vizītes laikā 29. jūlijā Veselības ministrijā parakstīts starpvalstu sadarbības līgums veselības un medicīnas zinātņu jomā. Latvija ir īpaši ieinteresēta veselības tūrisma attīstībā, piedāvājot Monako iedzīvotājiem pakalpojumus Latvijas ārstniecības iestādēs. Savukārt Latvijas augstākās izglītības iestādes var sagatavot ārstus ārvalstu studiju programmu ietvaros.

Latvija un Monako ir Pasaules Veselības organizācijas Mazo valstu iniciatīvas, kas apvieno Eiropas reģiona valstis, kurās iedzīvotāju skaits nepārsniedz 2 miljonus, dalībnieces.

Ar Monako Latvijai līdz šim ciešāka sadarbība bijusi ginekoloģijas un dzemdniecības jomā, kad 2017. gadā Monako notika konference Latvia meets Monaco: Obstetrics and Gynecology, kurā ar pieredzi apmainījās vadošie savas nozares speciālisti no abām valstīm. Monako augstu novērtēja Latvijas ārstu profesionalitāti.