RSU Zinātnes nedēļas hakatonā MedTech Sprints meklēs risinājumus veselības aprūpes izaicinājumiem
25. un 26. martā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Zinātnes nedēļas laikā Rīgā norisināsies hakatons MedTech Sprints, kurā studenti, pētnieki un veselības aprūpes speciālisti tiks aicināti radīt inovatīvus risinājumus un iesaistīties jaunuzņēmējdarbībā. Hakatona dalībnieki tiks aicināti radīt idejas, kā atvieglot veselības aprūpes speciālistu darba slogu un uzlabot aprūpes efektivitāti.
Hakatonā aicināti piedalīties studenti, pētnieki, veselības aprūpes speciālisti un inovatori individuāli vai komandās neatkarīgi no pieredzes, specialitātes un studiju virziena. Pasākums kalpos kā platforma jaunu ideju attīstībai un profesionālajai izaugsmei, tādējādi sniedzot dalībniekiem iespēju strādāt ar mentoriem, piedalīties ideju darbnīcā, apgūt prezentēšanas mākslu un izzināt savas stiprās puses. Labākās idejas tiks prezentētas žūrijai, un pirmās vietas ieguvēji saņems 700 EUR galveno balvu, savukārt otrā vieta tiks apbalvota ar 300 EUR. Hakatonu organizē Rīgas Stradiņa universitātes Inovāciju centrs sadarbībā ar farmācijas uzņēmumu STADA Latvia un Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta veselības aprūpes zināšanu un inovāciju kopienas (EIT Health) centru Latvijā.
Veselības aprūpes izaicinājumi prasa plašu skatījumu un radošu pieeju, tāpēc dalība hakatonos ir lieliska iespēja apvienot medicīnas, tehnoloģiju, biznesa un prasmes produktu izstrādē – piemēram, programmēšanā, lai kopā radītu jaunas, dzīvotspējīgas idejas. MedTech Sprints dalībnieki varēs arī apgūt prezentēšanas prasmes, ideju ģenerēšanas metodes, kā arī izveidot vērtīgus profesionālus kontaktus, turklāt labākās komandas saņems naudas balvas – stimulu turpināt iesākto.
Līga Žūka, RSU Inovāciju centra direktore
MedTech Sprints dalībnieki tiks iepazīstināti ar diviem veselības aprūpes izaicinājumiem un aicināti vienam no tiem radīt inovatīvus risinājumus. STADA Latvia savā izaicinājumā aicinās rast veidus, kā izglītot pacientus par bioloģisko terapiju un sniegt skaidru, personalizētu un pieejamu informāciju par ārstēšanu. RSU izvirzītais izaicinājums ir pacientu motivācijas un līdzestības uzlabošana ārstēšanas procesā: daudzi pacienti izrakstītos medikamentus lieto neregulāri, neveic ārsta noteiktās procedūras un analīzes, un tas var negatīvi ietekmēt ārstēšanās rezultātus, tādēļ nepieciešami risinājumi, kas motivētu rūpīgi sekot ārstu norādēm.
"Pašreiz veselības aprūpes sistēmā lielāko uzdevumu vidū ir pacientu pieredzes uzlabošana un medicīnas personāla darba laika efektīva izmantošana. Lai pacienti justos drošāk dažādās dzīves situācijās, labāk izprastu savu slimību un sekotu līdzi nozīmējumiem un vienlaikus tiktu optimizēta medicīnas speciālistu darba laika izmantošana, ir nepieciešami inovatīvi risinājumi, un tieši tādus meklēsim hakatonā MedTech Sprints," norāda STADA Latvia medicīnas vadītāja Baltijā Jevgenija Dubro.
Hakatons MedTech Sprints norisināsies RSU Inovāciju centrā Rīgā, Vīlipa ielā 12. Pasākums notiks 25. martā no plkst. 9 līdz 20 un turpināsies 26. martā no plkst. 9 līdz 18 ar iespēju turpināt darbu arī nakts laikā. Hakatona ideju prezentācijas un apbalvošanas ceremonija notiks RSU Farmācijas studiju un pētniecības centrā Rīgā, Konsula ielā 21, noslēdzot RSU Zinātnes nedēļas konferences Innovation and Artificial Intelligence: The Path from Research to Practice inovāciju sekciju.
RSU Zinātnes nedēļa norisināsies ceturto reizi, un šogad tā notiks no 24. līdz 28. martam. Tās laikā šogad norisināsies piecas konferences –Knowledge for Use in Practice, kurā tiks apspriesti medicīnas un veselības aprūpes jautājumi, konference Society. Health. Welfare, kuras fokusā ir cilvēka labbūtība, starpdisciplinārā konference PLACES, kas veicina diskusijas par jaunākajiem sasniegumiem sociālo zinātņu disciplīnās, kā arī konference Innovation and Artificial Intelligence: The Path from Research to Practice, kas veltīta inovāciju lomai, veidojot veselības aprūpes nākotni, kā arī mākslīgā intelekta pieaugošajai ietekmei. Šāgada Zinātnes nedēļu ievadīs 11. starptautiskā studentu konference Health and Social Sciences, kas notiek ik gadu un tradicionāli pulcē studentus no dažādām Eiropas un citām pasaules valstīm.
Saistītās ziņas
