Konsolidācija
Uzņemšana

Ir sākusies jauno studentu uzņemšana Rīgas Stradiņa universitātes Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) 2024./2025. akadēmiskajam gadam.

LSPA uzņem reflektantus profesionālā bakalaura studiju programmās Sporta zinātne un Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība, kā arī pirmā līmeņa (īsā cikla) programmā Sporta un izglītības speciālists, akadēmiskā maģistra programmā Veselības aprūpes speciālists sportā un doktora studiju programmā Sporta zinātne.

jauno_studentu_uznemsana_lspa_2024.jpg

Pieteikšanās un uzņemšanas process

Lai pieteiktos studijām, interesenti no 1. jūlija aicināti reģistrēties pieteikšanās RSU uzņemšanas sistēmā. Šogad topošie studenti var veikt uzņemšanas procesu gan klātienē, gan attālināti, piesakoties studijām ar latvija.lv autorizācijas starpniecību un slēdzot līgumu ar drošu elektronisko parakstu. Aicinām studentus izmantot iespēju kārtot visu procesu elektroniski ar drošu elektronisko parakstu, ko nedēļas laikā var iegūt vietnē www.eparaksts.lv.

Dokumentu iesniegšana un noformēšanas maksa – 30 EUR.

Saziņai ar LSPA uzņemšanas komisiju, lai konsultētos par studiju iespējām un uzņemšanas nosacījumiem, var izmantot e-pastu uznemsanaatlspa[pnkts]lv vai pa tālruni 29328410. Uzņemšanas komisijas atbildīgā sekretāre – Ieva Stecenko.

Profesionālās bakalaura programmas

Sporta zinātne

Dokumentu iesniegšana10.–16. jūlijā (izņemot svētdienu, 14. jūliju) elektroniski vai klātienē Rīgā, Brīvības gatvē 333
Studiju ilgumsČetri gadi
Studiju maksaSporta zinātne – 2300 EUR (ir valsts budžeta finansētas vietas)
IestājpārbaudījumsProgrammas Sporta zinātne reflektantiem paredzēts iestājeksāmens fiziskajā sagatavotībā 17. un 18. jūlijā
Iegūstamā kvalifikācijaProgrammas Sporta zinātne absolventi iegūst divas specialitātes – piemēram, sporta skolotājs un treneris vai sporta skolotājs un menedžeris, vai rekreācijas (fizisko, garīgo un emocionālo spēju atjaunošana brīvajā laikā) speciālists un treneris. Iespējamas arī citas kvalifikāciju kombinācijas.

Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība

Dokumentu iesniegšana10.–12. jūlijā elektroniski vai klātienē Rīgā, Brīvības gatvē 333
Studiju ilgumsApakšprogrammā Sporta un veselības skolotājs – četri gadi
Apakšprogrammā Sporta, veselības un valsts aizsardzības mācības skolotājs – četri gadi un astoņi mēneši (uzņem tikai jaunsargu instruktora amatā esošos Jaunsardzes centra darbiniekus)
Studiju maksa2500 EUR (ir valsts budžeta finansētas vietas)
IestājpārbaudījumiReflektantiem paredzēts iestājeksāmens fiziskajā sagatavotībā 17. un 18. jūlijā, kā arī rakstisks un mutisks skolotāja profesijas izvēles pamatojuma iestājpārbaudījums 18. jūlijā

Nepilna laika studijas profesionālajās bakalaura programmās

Sporta zinātne

Dokumentu iesniegšana22.–24. jūlijā elektroniski vai klātienē Rīgā, Brīvības gatvē 333
Studiju ilgumsČetri gadi un seši mēneši
Studiju maksaSporta zinātne – 1983,75 EUR

Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība

Studiju ilgumsApakšprogrammā Sporta un veselības skolotājs – četri gadi un seši mēneši
Apakšprogrammā Sporta, veselības un valsts aizsardzības mācības skolotājs – pieci gadi un seši mēneši (uzņem tikai jaunsargu instruktora amatā esošos Jaunsardzes centra darbiniekus)
Studiju maksa2187,50 EUR
IestājpārbaudījumiReflektantiem paredzēts rakstisks un mutisks skolotāja profesijas izvēles pamatojuma eksāmens 24. jūlijā

Pirmā līmeņa (īsā cikla) programma Sporta un izglītības speciālists

Apakšprogrammas Sporta veida treneris, Pirmsskolas sporta skolotājs un Pielāgoto fizisko aktivitāšu speciālists izglītībā

Studiju ilgumsDivi gadi
Studiju maksa2300 EUR (ir valsts budžeta finansētas vietas)
IestājpārbaudījumsApakšprogrammu Pirmsskolas sporta skolotājs un Pielāgoto fizisko aktivitāšu speciālists izglītībā reflektantiem paredzēts rakstisks un mutisks skolotāja profesijas izvēles pamatojuma iestājpārbaudījums 12. jūlijā
Apakšprogrammas Sporta veida treneris reflektantiem obligāti nepieciešams attiecīgā sporta veida federācijas, asociācijas, savienības vai sporta kluba ieteikums studijām.

Akadēmiskā maģistra programma Veselības aprūpes speciālists sportā

Apakšprogrammas Sporta fizioterapija un Pielāgoto fizisko aktivitāšu speciālists rehabilitācijā

Dokumentu iesniegšana22.–23. jūlijā elektroniski vai klātienē Rīgā, Brīvības gatvē 333
Studiju ilgumsDivi gadi
Studiju maksa2300 EUR (ir valsts budžeta finansētas vietas)
IestājpārbaudījumsApakšprogrammu Pirmsskolas sporta skolotājs un Pielāgoto fizisko aktivitāšu speciālists izglītībā reflektantiem paredzēts rakstisks un mutisks skolotāja profesijas izvēles pamatojuma iestājpārbaudījums 24. jūlijā

Kopīgā akadēmiskā doktora studiju programma Sporta zinātne

Dokumentu iesniegšanaNo 1. jūlija līdz 9. augustam elektroniski
Studiju ilgumsČetri gadi
Studiju maksa3500 EUR (ir valsts budžeta finansētas vietas)
Iegūstamais grādszinātnes doktora grāds medicīnas un veselības zinātnēs (PhD)

Ar šā gada 1. jūlija reflektanti slēgs studiju līgumus ar RSU, kas ir LSPA saistību pārņēmējs.
Plašāka informācija par uzņemšanu LSPA