Preses relīzes

Sākot no piektdienas, 16. jūlija Rīgas Stradiņa universitātē tiks uzsākta dokumentu pieņemšana jaunajam 2010./2011. akadēmiskajam gadam vairāk nekā 40 studiju programmās. Paralēli dokumentu iesniegšanai topošajiem studentiem un citiem interesentiem būs iespēja bez maksas noskatīties dažādas ar studijām saistītas filmas.

Dokumentu iesniegšana RSU pamatstudijām uz budžeta vietām ilgs no 16. jūlija līdz 23. jūlijam, pamatstudijām uz maksas vietām – līdz 6. augustam, bet uz maģistra studijām maksas un budžeta programmās – līdz 20. augustam. Dokumentus varēs iesniegt RSU centrālajā ēkā, Dzirciema ielā 16, Rīgā, darba dienās no plkst. 9:00 līdz 17:00, bet sestdien, 17. jūlijā no plkst. 10:00 līdz plkst. 14:00.

Rīgas Stradiņa universitātē var pieteikties studēt gan medicīnas un veselības aprūpes studiju programmās, gan sociālo zinātņu studiju programmās. Sociālo zinātņu studiju programmās RSU piedāvā studēt vairāk nekā 10 bakalaura programmās, kurās nākamajā akadēmiskajā gadā RSU piedāvās studēt arī vairākās jaunās programmās, piemēram, Latvijai unikālajā studiju programmā „Multimediju komunikācija”, jaunums būs arī papildinātā studiju programma „Politika un valsts pārvaldība”. Sociālo zinātņu maģistra studijās RSU piedāvā apgūt septiņas programmas, starp kurām jauns saturs būs maģistra studiju programmai „Komunikācija un mediju studijas”.

Medicīnas un veselības aprūpē RSU ir sevi pierādījusi jau 60 gadu garumā, izveidojoties par kvalitatīvas un modernas medicīnas izglītības zīmolu Baltijā un pat Ziemeļeiropā. Līdz ar to RSU pamatstudijās piedāvā 14 studiju programmas, starp kurām populārākās ir „Medicīna”, „Zobārstniecība”, „Farmācija”, „Fizioterapija” un „Māszinības”. Savukārt medicīnas un veselības aprūpes maģistra studijās RSU piedāvā apgūt programmas „Māszinības”, „Sociālais darbs”, „Mākslas terapija”, „Sabiedrības veselība” un „Uzturzinātne”.

Kā jau ticis informēts, RSU Medicīnas fakultāte ir izstrādājusi medicīnas studiju attīstības plānu tuvākajiem pieciem gadiem, kas paredz kļūt par vadošo medicīnas izglītības centru reģionā. Plānots, ka līdz ar jauno akadēmisko gadu tiks ieviesti vadošo pasaules medicīnas augstskolu studiju procesa un eksaminācijas kvalitātes standarti un modernas mācību tehnoloģijas. RSU minēto gadu laikā vēlas kļūt par līderi medicīnas izglītības eksportā un ārvalstu studentu piesaistē Baltijā. Šajā sakarā nākamajā akadēmiskajā gadā medicīnas studiju jomā tiks piedāvāti arī jauni studiju priekšmeti, piemēram, Neiroloģija un neiroķirurģija, Medicīnas filozofija un bioētika, Patoloģija un biopsiju kurss, Fizioloģija un bioķīmija, savukārt izvēles kategorijas priekšmetos –Medicīnas terminoloģija vācu valodā, Medicīnas terminoloģija franču valodā.

Sociālajās zinātnēs, kas RSU tiek piedāvātas kā maksas studijas, RSU ir ņēmusi vērā studēt gribošo finansiālo rocību, ko ietekmējusi kopējā ekonomiskā situācija valstī. RSU ir izveidojusi sekmīgākajiem studentiem draudzīgu piedāvājumu. Sekmju ziņā labākajiem studentiem universitāte piedāvā līdz pat 50% atlaidi studiju maksai. Tāpat ir iespēja pieteikties un saņemt arī dažādas stipendijas.

Lai iesniegtu dokumentus studijām RSU, pirms tam ir jānomaksā reflektanta nodeva, kas ir 12 lati par prioritārās izvēles studiju programmu un 5 lati par katru nākamo studiju programmu.

Lai uzlabotu informācijas pieejamību par studiju iespējām un citām aktualitātēm, Rīgas Stradiņa universitātē jau vairākus gadus darbojas Informācijas centrs. Tas atrodas RSU centrālajā ēkā, Dzirciema ielā 16, Rīgā. Katrs interesants var griezties tajā ar jautājumiem par studiju iespējām, studiju maksām, jautājot gan klātienē, gan telefoniski vai izmantojot e-pastu darba laikā 9:00-17:00. Informācijas centra tālruņa numurs – 67409105, e-pasts: infocentrsatrsu[pnkts]lv.

Ikvienu studēt gribošo veldzēs Latvijas dokumentālo filmu izlase

16., 17., 19. un 20. jūlijā ikvienam interesentam, kas RSU iesniegs vai tikai plānos iesniegt dokumentus, būs iespēja noskatīties sešas dažādas ar RSU studiju tēmām saistītas Latvijas dokumentālās, animācijas un pilnmetrāžas filmas. To starpā būs dokumentālās filmas – ar sociālo darbu saistītā režisores Līgas Pipares filma „Viktorijas bērni” (2003, Līga Pipare), ar medicīnas un veselības aprūpes studijām saistītā „IeElpot” (2009, režisore – Linda Olte), ar sociālo antropoloģiju saistītā „Bēgums” (2009, Ivars Zviedris), ar topošo studentu dzīvi un uzturzinātni saistītā „Ēdienkarte skrejceļam (2007, Una Celma), kā arī melnā humora animācijas filmu „Zobārsts” (2005, Signe Baumane) un spēlfilmu „Pitons” (2003, Laila Pakalniņa), kas analizē jauniešu psiholoģiskās un sociālās attiecības skolā un tās apkārtnē. Projekts tiek realizēts sadarbībā ar Nacionālo kino centru. Norādītajos datumos filmas būs skatāmas visas dienas garumā RSU telpās, Dzirciema ielā 16, bez maksas.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. Rīgas Stradiņa universitātē kopumā studē vairāk nekā 6000 studentu no vairāk nekā 17 pasaules valstīm. Rīgas Stradiņa universitāte šogad atzīmēs 60. dibināšanas gadadienu.

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: