Preses relīzes

Topošie studenti vēlas nopietni studēt, labi pelnīt un tomēr sekot dzīves aicinājumam.

Rīgas Stradiņa universitāte  (RSU) izglītības izstādes „Skola 2010” laikā veica jauniešu aptauju par plāniem, kas saistīti ar tālākajām studijām augstskolās, tādējādi ieskicējot topošā studenta portretu.

Kopumā tika aptaujāti 230 respondenti vecumā no 15 – 21 gadiem. Aptaujas rezultāti ļauj secināt, ka skolēni, pretēji ekonomiskajai situācijai un sabiedrībā valdošajam uzskatam, ka šobrīd studēt ir pārāk dārgs prieks, tomēr vēlas uzsākt studijas un iegūt augstāko izglītību. Uz jautājumu, kāpēc ir svarīgi studēt, 79% no aptaujātajiem atbildēja, ka augstskola ir labākā vieta, kur apgūt izvēlēto profesiju, un ka svarīgi ir attīstīt prātu un inteliģenci (61%). 67%  norādīja, ka, iegūstot augstāko izglītību, nākotnē varētu būt lielākas iespējas vairāk nopelnīt. Svarīgs ir arī augstskolā esošais budžeta vietu skaits – 46% aptaujāto nopietni apsver iespēju studēt tikai programmās, kurās ir budžeta vietas. Tajā pašā laikā tikai 32% aptaujāto izstādes „Skola 2010” laikā bija izdarījuši savas nākamās augstskolas izvēli.

Kopumā varam secināt, ka tie, kuri apmeklēja izstādi, vēlas iegūt augstāko izglītību, jau pirms iestāšanās augstskolā domā par tālākās karjeras iespējām, ir gatavi nopietni studēt, tomēr vēl šaubās, izvēloties savu nākamo augstskolu un nav pārliecināti, vai spēs samaksāt par studijām.