Krustpunkti: politika, naratīvi, uztvere
Pētnieku grupas fokusā ir mijiedarbība starp politiku veidošanu, to komunikāciju kā iekšpolitiski, tā ārpolitiski, kā arī uztveri sabiedrībā, tai skaitā uzņēmēju vidū. Grupas ietvaros tiek attīstīti tematiskie virzieni. Pašlaik izvērstākā ir pētniecība klimata pārmaiņu un enerģētikas jomā. Taču perspektīvā ir plānots attīstīt tādus tematiskos virzienus kā vide un ilgtspēja, ilgtspēja veselības aprūpē un izglītībā, kā arī patērētāju paradumi un uzvedība.
Grupas dalībnieki
- Politikas zinātne: starptautiskās attiecības, Eiropas studijas, stratēģiskā komunikācija un tās uztvere, politiskā socioloģija, naratīva analīze
Pētnieka p. i., Sociālo zinātņu fakultāte
Docētāja, Sociālo zinātņu fakultāte
- Politikas zinātne: starptautiskās attiecības, Eiropas lielvalstu studijas, politiskā elite, politiskā komunikācija, politiskais mārketings, iekšpolitikas pētījumi
- Vadībzinātne: starptautiskais bizness un mārketings, zīmola veidošana un vadīšana, patērētāju uzvedība, ilgtspējīga attīstība
- Lauku socioloģija, kultūras socioloģija, medicīnas socioloģija
- Kvalitatīvās pētniecības metodes; enerģētiskā nabadzība
- Zaļā pāreja veselības aprūpē
Mācību darba organizators, Sociālo zinātņu fakultāte
Pētnieka p. i., Sociālo zinātņu fakultāte
Doktorants
- Izglītības socioloģija (socializēšanās un studijas digitālās vides ietekmē)
- Ķīmija (vides un enerģētikas virzieni, bioķīmija u. c.)
- Kvalitatīvās un kvantitatīvās pētniecības metodes sociālajās zinātnēs, t. sk., datu apstrāde ar SPSS, R, Python, NVivo, korpusu analīze u. c.
Pētniecības tematiskais virziens: klimats un enerģētika
Pētnieku grupa veic pētījumus par klimata un enerģētikas politikas veidošanu un īstenošanu, klimata un enerģētikas komunikāciju, kā arī klimata un enerģētikas jautājumu uztveri sabiedrībā, pētot dažādās mijiedarbības starp klimata un enerģētikas politikām, naratīviem un uztveri. Pētījumu uzmanības centrā ir t. s. zaļā pāreja (t. sk. Eiropas zaļais kurss) un tā īstenošanas iespējas un ierobežojumi (politiski, ekonomiski, kognitīvi, psiholoģiski u. c.), it īpaši Krievijas uzsāktā kara Ukrainā kontekstā. Pētījumu rezultātā tiek izstrādātas rekomendācijas politikas veidotājiem ar mērķi uzlabot klimata un enerģētikas politikas veidošanu, komunikāciju un sabiedrības iesaisti.
Pētniecības projekti
Aktuālie pētniecības projekti
1.04.2025.–31.03.2028.
02.2024.–02.2026.
Klimata neitralitātes lēmumu modeļi darbībā (Climate Neutrality Decision Models in Action) (VPP-KEM-Klimatneitralitāte-2023/1-0002)
01.2021.–12.2023. (projekts pagarināts līdz 12.2024. komunikācijas un projektu rezultātu izplatīšanas mērķu sasniegšanai)
- Īstenotie pētniecības projekti
04.2022.–03.2023.
Socio-economic context assessment of food waste generation in Latvia (RSU grants, 6-ZD-22/2/2022)
07.2020.–07.2021.
Klimata pārmaiņu naratīvs Latvijā: “zelta iespēju” pilsoniskajai sabiedrībai, ekonomikai un ārpolitikai meklējot (Climate Change Narrative in Latvia: Searching for “Golden Opportunity” for Civil Society, Economy, and Foreign Policy) (RSU grants, RSU/PP/2020-05)