Pārlekt uz galveno saturu

Klasvadība un projekti skolā

Studiju kursa apraksts

Kursa apraksta statuss:Apstiprināts
Kursa apraksta versija:7.00
Kursa apraksta apstiprināšanas datums:01.11.2024 13:49:09
Par studiju kursu
Kursa kods:LSPA_048LKI līmenis:6. līmenis
Kredītpunkti:2.00ECTS:3.00
Zinātnes nozare:Sporta zinātneMērķauditorija:Sporta treneris
Studiju kursa vadītājs
Kursa vadītājs:Uģis Ciematnieks
Studiju kursa īstenotājs
Struktūrvienība:Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija
Struktūrvienības vadītājs:
Kontaktinformācija:LSPA, Brīvības gatve 333, Rīga, LV-1006
Studiju kursa plānojums
Pilns laiks - 1. semestris
Lekcijas (skaits)12Lekciju ilgums (akadēmiskās stundas)2Kopā lekciju kontaktstundas24
Nodarbības (skaits)Nodarbību ilgums (akadēmiskās stundas)Kopā nodarbību kontaktstundas0
Kopā kontaktstundas24
Pilns laiks - 2. semestris
Lekcijas (skaits)9Lekciju ilgums (akadēmiskās stundas)2Kopā lekciju kontaktstundas18
Nodarbības (skaits)Nodarbību ilgums (akadēmiskās stundas)Kopā nodarbību kontaktstundas0
Kopā kontaktstundas18
Nepilns laiks - 1. semestris
Lekcijas (skaits)9Lekciju ilgums (akadēmiskās stundas)2Kopā lekciju kontaktstundas18
Nodarbības (skaits)Nodarbību ilgums (akadēmiskās stundas)Kopā nodarbību kontaktstundas0
Kopā kontaktstundas18
Nepilns laiks - 2. semestris
Lekcijas (skaits)2Lekciju ilgums (akadēmiskās stundas)2Kopā lekciju kontaktstundas4
Nodarbības (skaits)Nodarbību ilgums (akadēmiskās stundas)Kopā nodarbību kontaktstundas0
Kopā kontaktstundas4
Studiju kursa apraksts
Priekšzināšanas:
Vispārīgā pedagoģija, psiholoģija, filozofija, skolas sports, projektu izstrāde.
Mērķis:
Iegūtās zināšanas, prasmes pielietot pedagoģiskajās praksēs-klases audzinātāja funkciju veikšanai, projektu darbu vadīšanai un diplomprojekta izstrādē.
Tēmu saraksts (pilna laika studijas)
Nr.TēmaĪstenošanas formaSkaitsNorises vieta
1KlasvadībaLekcijas2.00cits
2Skolotāja darbības programma.Lekcijas2.00cits
3Klases audzinātāja darba plānošana un dokumentācijaLekcijas2.00cits
4Klasvadības nodrošināšanas paņēmieniLekcijas2.00cits
5Korektīvie paņēmieni disciplīnas nodrošināšanāLekcijas2.00cits
6Projektu nedēļas praktiskā plānošanaLekcijas2.00cits
7Skolas projektu vadībaLekcijas2.00cits
8Skolotāju loma praktisko pētījumu vadīšanā.Lekcijas1.00cits
9Skolēnu motivēšana pētījumos un projektos.Lekcijas1.00cits
10Sporta pasākumu, fizisko aktivitāšu un sporta dienu organizēšana skolās. Skolēnu iesaiste sporta pasākumu organizēšanā un vadīšanā.Lekcijas1.00cits
11Starppriekšmetu saites realizēšana integrējot priekšmetā sports citus mācību priekšmetusLekcijas2.00cits
12Starpkultūru zināšanu un prasmju integrēšana ārpus klases pasākumos un sporta projektosLekcijas2.00cits
Tēmu saraksts (nepilna laika studijas)
Nr.TēmaĪstenošanas formaSkaitsNorises vieta
1KlasvadībaLekcijas1.00cits
2Skolotāja darbības programma.Lekcijas1.00cits
3Klases audzinātāja darba plānošana un dokumentācijaLekcijas1.00cits
4Klasvadības nodrošināšanas paņēmieniLekcijas1.00cits
5Korektīvie paņēmieni disciplīnas nodrošināšanāLekcijas1.00cits
6Projektu nedēļas praktiskā plānošanaLekcijas1.00cits
7Skolas projektu vadībaLekcijas1.00cits
8Skolotāju loma praktisko pētījumu vadīšanā.Lekcijas1.00cits
9Skolēnu motivēšana pētījumos un projektos.Lekcijas1.00cits
10Sporta pasākumu, fizisko aktivitāšu un sporta dienu organizēšana skolās. Skolēnu iesaiste sporta pasākumu organizēšanā un vadīšanā.Lekcijas1.00cits
11Starppriekšmetu saites realizēšana integrējot priekšmetā sports citus mācību priekšmetusLekcijas0.50cits
12Starpkultūru zināšanu un prasmju integrēšana ārpus klases pasākumos un sporta projektosLekcijas0.50cits
Vērtēšana
Patstāvīgais darbs:
1. Apkopot klases audzinātāja portfolio materiālus noteiktai klasei. Analizēt dokumentus un izvērtēt rezultātus, izdarīt secinājumus, izstrādāt un prezentēt pētniecisko darbu. 2. Pēc dotā temata literatūras avotu studijas, apkopot materiālus, izstrādāt un prezentēt projektu nedēļas plānu noteikta vecuma posma bērniem un jauniešiem. Norādīt atsauces no katra projektā iekļautā mācību priekšmeta standarta. 3. Sekmīgs vērtējums jāsaņem katrā modulī. Studiju kursa laikā ir jānodod visi patstāvīgie darbi, tikai tad students tiks pielaists pie pārbaudījuma kārtošanas.
Vērtēšanas kritēriji:
Lai students iegūtu sekmīgu vērtējumu, tiks vērtēts: Zināšanas (50%) Prasmes (20%) Attīstības dinamika (20%) Attieksme (10%)
Gala pārbaudījums (pilna laika studijas):Eksāmens
Gala pārbaudījums (nepilna laika studijas):Eksāmens
Studiju rezultāti
Zināšanas:Spēc orientēties starpdisciplinaritātē un mācību satura integrēšanā.
Prasmes:Spēs: Integrēt dažādu mācību priekšmetu saturu; Lietot mācību priekšmeta satura zināšanu iegūšanai un vispārējo prasmju attīstīšanai atbilstošas mācību metodes.
Kompetences:Prot formulēt savu viedokli, pamatojot to ar faktiem; Spēj mērķtiecīgi un kritiski izvēlēties un mācību procesā integrēt dažādus mācību paņēmienus, metodes un tehnoloģijas; Demonstrē prasmi loģiski strukturēt darbu; Demonstrē atbilstošas valodas lietošanas prasmes.
Bibliogrāfija
Nr.Atsauce
Obligātā literatūra
1Nīmante D. Klasvadība. Rīga: Zvaigzne ABC, 143 lpp.
2Špona A. Audzināšanas process teorijā un praksē. Rīga: RaKa, 2006. 211 lpp.
3Rubana Inta Māra. Projekta metode: metod. izstrāde / Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija. Sporta medicīnas, ārstnieciskās vingrošanas, higiēnas un masāžas katedra. Rīga: [b.i.], 1999.
4Šmite Anita. Skolas vadītāja darbam: teorētiski metod.palīglīdz. Pedagogu izglītības atbalsta centrs; red. Rita Cimdiņa. Rīga: RaKa,1998.
5Baldiņš A., Raževa A. Skolas un ģimenes sadarbība. Rīga: Pētergailis, 2001. 81 lpp
Papildu literatūra
1Baldiņš A., Raževa A. Klases audzinātāja darbs skolēnu personības izpētē. Rīga: Pētergailis, 2001. 74 lpp.
2Kā veidot tradīcijas. Rokas grāmata skolotājiem. Rīga: Apgāds Zvaigzne ABC, 2009. 56 lpp.
3Ar ko sākt. Rokasgrāmata skolotājiem. Rīga: Apgāds Zvaigzne ABC, 2008. 48 lpp
4Kas jauns interešu izglītībā. Rokasgrāmata skolotājiem un vecākiem. Rīga: Apgāds Zvaigzne ABC, 2011. 79 lpp.
5Pagraba E. Klases audzinātājam darbā ar vecākiem, bērniem un sevi pašu. Rīga: Pētergailis, 2006. 63 lpp
6Templers R. Bērnu audzināšanas likumi. Rīga: Apgāds Zvaigzne ABC, 2008. 232 lpp.
7Vedins I. Mācīšanas māksla. Rīga: Avots, 2011. 359 lpp.
8Rubana I.M. Mācīties darot: interaktīvas mācības. [red. Rita Cimdiņa]. - 2.papild. izd. Rīga: RaKA, 2004.
9Čehlova Z. Skolēnu integratīvo prasmju veidošanās. Rīga: RaKa, 2003.
10Uzņēmības un uzdrīkstēšanās veidošanās skolā: [māc. līdz. skolām : skolotāja rokasgrām.]. Rīga: Vārti, 1999.
11Pliners J. Skolas izglītojošā vide / Jakovs Pliners, Valērijs Buhvalovs ; [red. E.Indriksone]. Rīga: [Izglītības soļi], 2002.
12Pliners J. Skolas pedagoģiskā ekspertīze: ieteikumi skolu direktoriem, direktoru vietn. māc. darbā un metodiķiem / Jakovs Pliners, Valērijs Buhvalovs ; [red. S.Kramēna]. Rīga: [Izglītības soļi], 2002.
13Špona A. Pētniecība pedagoģijā / Ausma Špona, Zoja Čehlova; [red. Rita Cimdiņa]. Rīga: RaKa, 2004 .
Citi informācijas avoti
1IZM
2E-SKOLA
3Labie darbi
4Esi līderis