.
Klasvadība un projekti skolā
Studiju kursa apraksts
Kursa apraksta statuss:Apstiprināts
Kursa apraksta versija:7.00
Kursa apraksta apstiprināšanas datums:01.11.2024 13:49:09
Par studiju kursu | |||||||||
Kursa kods: | LSPA_048 | LKI līmenis: | 6. līmenis | ||||||
Kredītpunkti: | 2.00 | ECTS: | 3.00 | ||||||
Zinātnes nozare: | Sporta zinātne | Mērķauditorija: | Sporta treneris | ||||||
Studiju kursa vadītājs | |||||||||
Kursa vadītājs: | Uģis Ciematnieks | ||||||||
Studiju kursa īstenotājs | |||||||||
Struktūrvienība: | Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija | ||||||||
Struktūrvienības vadītājs: | |||||||||
Kontaktinformācija: | LSPA, Brīvības gatve 333, Rīga, LV-1006 | ||||||||
Studiju kursa plānojums | |||||||||
Pilns laiks - 1. semestris | |||||||||
Lekcijas (skaits) | 12 | Lekciju ilgums (akadēmiskās stundas) | 2 | Kopā lekciju kontaktstundas | 24 | ||||
Nodarbības (skaits) | Nodarbību ilgums (akadēmiskās stundas) | Kopā nodarbību kontaktstundas | 0 | ||||||
Kopā kontaktstundas | 24 | ||||||||
Pilns laiks - 2. semestris | |||||||||
Lekcijas (skaits) | 9 | Lekciju ilgums (akadēmiskās stundas) | 2 | Kopā lekciju kontaktstundas | 18 | ||||
Nodarbības (skaits) | Nodarbību ilgums (akadēmiskās stundas) | Kopā nodarbību kontaktstundas | 0 | ||||||
Kopā kontaktstundas | 18 | ||||||||
Nepilns laiks - 1. semestris | |||||||||
Lekcijas (skaits) | 9 | Lekciju ilgums (akadēmiskās stundas) | 2 | Kopā lekciju kontaktstundas | 18 | ||||
Nodarbības (skaits) | Nodarbību ilgums (akadēmiskās stundas) | Kopā nodarbību kontaktstundas | 0 | ||||||
Kopā kontaktstundas | 18 | ||||||||
Nepilns laiks - 2. semestris | |||||||||
Lekcijas (skaits) | 2 | Lekciju ilgums (akadēmiskās stundas) | 2 | Kopā lekciju kontaktstundas | 4 | ||||
Nodarbības (skaits) | Nodarbību ilgums (akadēmiskās stundas) | Kopā nodarbību kontaktstundas | 0 | ||||||
Kopā kontaktstundas | 4 | ||||||||
Studiju kursa apraksts | |||||||||
Priekšzināšanas: | Vispārīgā pedagoģija, psiholoģija, filozofija, skolas sports, projektu izstrāde. | ||||||||
Mērķis: | Iegūtās zināšanas, prasmes pielietot pedagoģiskajās praksēs-klases audzinātāja funkciju veikšanai, projektu darbu vadīšanai un diplomprojekta izstrādē. | ||||||||
Tēmu saraksts (pilna laika studijas) | |||||||||
Nr. | Tēma | Īstenošanas forma | Skaits | Norises vieta | |||||
1 | Klasvadība | Lekcijas | 2.00 | cits | |||||
2 | Skolotāja darbības programma. | Lekcijas | 2.00 | cits | |||||
3 | Klases audzinātāja darba plānošana un dokumentācija | Lekcijas | 2.00 | cits | |||||
4 | Klasvadības nodrošināšanas paņēmieni | Lekcijas | 2.00 | cits | |||||
5 | Korektīvie paņēmieni disciplīnas nodrošināšanā | Lekcijas | 2.00 | cits | |||||
6 | Projektu nedēļas praktiskā plānošana | Lekcijas | 2.00 | cits | |||||
7 | Skolas projektu vadība | Lekcijas | 2.00 | cits | |||||
8 | Skolotāju loma praktisko pētījumu vadīšanā. | Lekcijas | 1.00 | cits | |||||
9 | Skolēnu motivēšana pētījumos un projektos. | Lekcijas | 1.00 | cits | |||||
10 | Sporta pasākumu, fizisko aktivitāšu un sporta dienu organizēšana skolās. Skolēnu iesaiste sporta pasākumu organizēšanā un vadīšanā. | Lekcijas | 1.00 | cits | |||||
11 | Starppriekšmetu saites realizēšana integrējot priekšmetā sports citus mācību priekšmetus | Lekcijas | 2.00 | cits | |||||
12 | Starpkultūru zināšanu un prasmju integrēšana ārpus klases pasākumos un sporta projektos | Lekcijas | 2.00 | cits | |||||
Tēmu saraksts (nepilna laika studijas) | |||||||||
Nr. | Tēma | Īstenošanas forma | Skaits | Norises vieta | |||||
1 | Klasvadība | Lekcijas | 1.00 | cits | |||||
2 | Skolotāja darbības programma. | Lekcijas | 1.00 | cits | |||||
3 | Klases audzinātāja darba plānošana un dokumentācija | Lekcijas | 1.00 | cits | |||||
4 | Klasvadības nodrošināšanas paņēmieni | Lekcijas | 1.00 | cits | |||||
5 | Korektīvie paņēmieni disciplīnas nodrošināšanā | Lekcijas | 1.00 | cits | |||||
6 | Projektu nedēļas praktiskā plānošana | Lekcijas | 1.00 | cits | |||||
7 | Skolas projektu vadība | Lekcijas | 1.00 | cits | |||||
8 | Skolotāju loma praktisko pētījumu vadīšanā. | Lekcijas | 1.00 | cits | |||||
9 | Skolēnu motivēšana pētījumos un projektos. | Lekcijas | 1.00 | cits | |||||
10 | Sporta pasākumu, fizisko aktivitāšu un sporta dienu organizēšana skolās. Skolēnu iesaiste sporta pasākumu organizēšanā un vadīšanā. | Lekcijas | 1.00 | cits | |||||
11 | Starppriekšmetu saites realizēšana integrējot priekšmetā sports citus mācību priekšmetus | Lekcijas | 0.50 | cits | |||||
12 | Starpkultūru zināšanu un prasmju integrēšana ārpus klases pasākumos un sporta projektos | Lekcijas | 0.50 | cits | |||||
Vērtēšana | |||||||||
Patstāvīgais darbs: | 1. Apkopot klases audzinātāja portfolio materiālus noteiktai klasei. Analizēt dokumentus un izvērtēt rezultātus, izdarīt secinājumus, izstrādāt un prezentēt pētniecisko darbu. 2. Pēc dotā temata literatūras avotu studijas, apkopot materiālus, izstrādāt un prezentēt projektu nedēļas plānu noteikta vecuma posma bērniem un jauniešiem. Norādīt atsauces no katra projektā iekļautā mācību priekšmeta standarta. 3. Sekmīgs vērtējums jāsaņem katrā modulī. Studiju kursa laikā ir jānodod visi patstāvīgie darbi, tikai tad students tiks pielaists pie pārbaudījuma kārtošanas. | ||||||||
Vērtēšanas kritēriji: | Lai students iegūtu sekmīgu vērtējumu, tiks vērtēts: Zināšanas (50%) Prasmes (20%) Attīstības dinamika (20%) Attieksme (10%) | ||||||||
Gala pārbaudījums (pilna laika studijas): | Eksāmens | ||||||||
Gala pārbaudījums (nepilna laika studijas): | Eksāmens | ||||||||
Studiju rezultāti | |||||||||
Zināšanas: | Spēc orientēties starpdisciplinaritātē un mācību satura integrēšanā. | ||||||||
Prasmes: | Spēs: Integrēt dažādu mācību priekšmetu saturu; Lietot mācību priekšmeta satura zināšanu iegūšanai un vispārējo prasmju attīstīšanai atbilstošas mācību metodes. | ||||||||
Kompetences: | Prot formulēt savu viedokli, pamatojot to ar faktiem; Spēj mērķtiecīgi un kritiski izvēlēties un mācību procesā integrēt dažādus mācību paņēmienus, metodes un tehnoloģijas; Demonstrē prasmi loģiski strukturēt darbu; Demonstrē atbilstošas valodas lietošanas prasmes. | ||||||||
Bibliogrāfija | |||||||||
Nr. | Atsauce | ||||||||
Obligātā literatūra | |||||||||
1 | Nīmante D. Klasvadība. Rīga: Zvaigzne ABC, 143 lpp. | ||||||||
2 | Špona A. Audzināšanas process teorijā un praksē. Rīga: RaKa, 2006. 211 lpp. | ||||||||
3 | Rubana Inta Māra. Projekta metode: metod. izstrāde / Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija. Sporta medicīnas, ārstnieciskās vingrošanas, higiēnas un masāžas katedra. Rīga: [b.i.], 1999. | ||||||||
4 | Šmite Anita. Skolas vadītāja darbam: teorētiski metod.palīglīdz. Pedagogu izglītības atbalsta centrs; red. Rita Cimdiņa. Rīga: RaKa,1998. | ||||||||
5 | Baldiņš A., Raževa A. Skolas un ģimenes sadarbība. Rīga: Pētergailis, 2001. 81 lpp | ||||||||
Papildu literatūra | |||||||||
1 | Baldiņš A., Raževa A. Klases audzinātāja darbs skolēnu personības izpētē. Rīga: Pētergailis, 2001. 74 lpp. | ||||||||
2 | Kā veidot tradīcijas. Rokas grāmata skolotājiem. Rīga: Apgāds Zvaigzne ABC, 2009. 56 lpp. | ||||||||
3 | Ar ko sākt. Rokasgrāmata skolotājiem. Rīga: Apgāds Zvaigzne ABC, 2008. 48 lpp | ||||||||
4 | Kas jauns interešu izglītībā. Rokasgrāmata skolotājiem un vecākiem. Rīga: Apgāds Zvaigzne ABC, 2011. 79 lpp. | ||||||||
5 | Pagraba E. Klases audzinātājam darbā ar vecākiem, bērniem un sevi pašu. Rīga: Pētergailis, 2006. 63 lpp | ||||||||
6 | Templers R. Bērnu audzināšanas likumi. Rīga: Apgāds Zvaigzne ABC, 2008. 232 lpp. | ||||||||
7 | Vedins I. Mācīšanas māksla. Rīga: Avots, 2011. 359 lpp. | ||||||||
8 | Rubana I.M. Mācīties darot: interaktīvas mācības. [red. Rita Cimdiņa]. - 2.papild. izd. Rīga: RaKA, 2004. | ||||||||
9 | Čehlova Z. Skolēnu integratīvo prasmju veidošanās. Rīga: RaKa, 2003. | ||||||||
10 | Uzņēmības un uzdrīkstēšanās veidošanās skolā: [māc. līdz. skolām : skolotāja rokasgrām.]. Rīga: Vārti, 1999. | ||||||||
11 | Pliners J. Skolas izglītojošā vide / Jakovs Pliners, Valērijs Buhvalovs ; [red. E.Indriksone]. Rīga: [Izglītības soļi], 2002. | ||||||||
12 | Pliners J. Skolas pedagoģiskā ekspertīze: ieteikumi skolu direktoriem, direktoru vietn. māc. darbā un metodiķiem / Jakovs Pliners, Valērijs Buhvalovs ; [red. S.Kramēna]. Rīga: [Izglītības soļi], 2002. | ||||||||
13 | Špona A. Pētniecība pedagoģijā / Ausma Špona, Zoja Čehlova; [red. Rita Cimdiņa]. Rīga: RaKa, 2004 . | ||||||||
Citi informācijas avoti | |||||||||
1 | IZM | ||||||||
2 | E-SKOLA | ||||||||
3 | Labie darbi | ||||||||
4 | Esi līderis |