Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem

Ir noslēdzies šīs vasaras mentoru apmācību cikls, kuru organizēja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Starptautisko sakaru departaments (SSD), lai sagatavotu vecāko kursu studentus jauno ārvalstu studentu uzņemšanai jau augusta pēdējā nedēļā. Šajā vasarā tika ieviests jauns mentora statusa apliecinājums – mentora goda nozīmīte. Tā kopā ar sertifikātu tiek piešķirta RSU vecāko kursu studentiem, kuri pabeidz apmācības un veic mentora darbu.

Šo apmācību mērķis ir sekmēt jauno ārvalstu studentu veiksmīgu adaptēšanos studijām RSU un dzīvei Latvijā. Apmācību ietvaros ar mentoriem tiek pārrunāta mentora misija un pienākumi, mentora loma jaunā studenta dzīvē un starpkultūru komunikācijas izaicinājumi. Notiek arī dažādu sarežģītu reālās dzīves situāciju simulācija un analizēts mentora atbalsts problēmu risināšanā.

“Pārvākšanās uz ārzemēm ir saistīta ar diezgan lielu stresu. Tādēļ ir svarīgi, ka ir kāds, kurš var palīdzēt ar padomu par dzīvi jaunajā vietā. Es izvēlējos kļūt par mentori, pateicoties pozitīvajai personīgajai pieredzei, uzsākot studijas RSU. Es ceru, ka varēšu tāpat palīdzēt jaunajiem studentiem, kuri Rīgā ieradīsies šajā semestrī,” motivāciju kļūt par mentori raksturo RSU Ārvalstu studentu nodaļas studente un mentore Katarina Klāra Blāfjela Holveča (Catharina Clara Blaafjell Holwech) no Norvēģijas.

Katru semestri SSD organizētajā mentoru programmā ārvalstu studentiem iesaistās aptuveni 60 RSU vecāko kursu studenti.  Starp viņiem ir gan vietējie, gan ārvalstu studenti.

“Mentoram ir liela nozīme, jo šādā veidā students palīdz studentam. Vienam no viņiem universitātes vide ir jau pazīstama, bet otram vēl nē, pie tam otram vairumā gadījumu Latvija, Rīga un mūsu kultūra ir sveša. Ņemot vērā, ka abās pusēs ir studenti, tad sazināties savā starpā nav pārlieku grūti,” tā RSU Medicīnas fakultātes studente un mentore Serafima Grigorjeva.

“Es atceros savu studiju sākumu. Biju diezgan nobijusies un daudz ko vēl nezināju, jo nāku no Salacgrīvas un Rīga man bija mazāk pazīstama. Tolaik arī man bija mentore, kura ļoti palīdzēja iejusties universitātē un izprast universitātes dzīvi un ikdienu pirms vēl satiku savus grupas biedrus. Es domāju, ka ārzemju studentiem sākumā ir daudz grūtāk kā bija man – viņiem papildus jaunai dzīves vietai ir vēl kultūršoks un viņi ir projām no ģimenes,” turpina S. Grigorjeva.

Papildus sertifikātam un mentora goda nozīmītei mentora programma sniedz iespēju pašiem mentoriem uzlabot svešvalodas zināšanas, iepazīt citu kultūru un attīstīt starpkultūru komunikācijas un līderības prasmes. Mentoru programma arī sekmē vietējo un ārvalstu studentu integrāciju.

No 27. līdz 31. augustam notiks jauno ārvalstu studentu Iepazīšanās nedēļa, kuras laikā jaunie ārvalstu studenti iepazīsies ar RSU. Vairāki mentori piedalīsies arī Iepazīšanās nedēļas pasākumos.