Aicinām uz plašāko Covid-19 veltīto konferenci Baltijā!
28. un 29. aprīlī Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) starptautiskajā Covid-19 konferencē Ietekme, inovācijas un plānošana tiešsaistē un klātienē pulcēs ap 2000 zinātnieku, praktiķu, studentu, valsts un nevalstisko organizāciju, kā arī industrijas pārstāvju, kuru ekspertīze aptver medicīnu, sabiedrības veselību, komunikāciju, politoloģiju, sociālantropoloģiju, psiholoģiju, tiesībzinātni un citas jomas.
Baltijā līdz šim plašākajā šāda veida pasākumā tiks analizētas pandēmijas laika mācības un skatīti iespējamie nākotnes scenāriji. Abu dienu saturs ir pieejams bez maksas, tas ir saistdarošs gan esošajiem, gan topošajiem nozares ekspertiem. Plašākai sabiedrībai paredzēti otrās dienas pasākumi, kurus plānots noturēt spraigu diskusiju formātā.
Konferenci ceturtdien, 28. aprīlī, plkst. 10.00 atklās RSU rektors profesors Aigars Pētersons, veselības ministrs Daniels Pavļuts, Pasaules Veselības organizācijas Latvijas pārstāvniecības vadītājs Uldis Mitenbergs un RSU zinātņu prorektore Agrita Kiopa. Atklāšanā dalībniekus priecēs mūziķi Katrīna Gupalo, Gints Smukais un Rihards Lībietis. Pirmajā konferences plenārsēdē Roberta Koha institūta epidemioloģe Viviana Bremere (Vivian Bremer) analizēs no Covid-19 līdz šim gūtās mācības, bet Konstances Universitātes profesors Volfgangs Gaismaiers (Wolfgang Gaissmaier) skatīs kolektīvās uzvedības psiholoģiju pandēmijas laikā. Konferences norise turpināsies divās zālēs, aptverot plenārsēdes, stenda referātus un paneļdiskusijas Latvijas un ārvalstu ekspertu sniegumā.
Savukārt piektdien, 29. aprīlī, no plkst. 10.00 plānotas četras plenārsēdes, kurās starpdisciplināri par Covid-19 ietekmi diskutēs mediķi, medicīnas vēsturnieki, sabiedrības veselības, sociālās psiholoģijas, kognitīvo zinātņu, komunikācijas, politoloģijas, sociālantropoloģijas, kā arī valsts pārvaldes pārstāvji. Tēmu loks aptvers Covid-19 ietekmi uz garšas un telpas uztveri, jaunā koronavīrusa mirstības rādītāju analīzi, vēsturisku ieskatu pandēmiju finišā, sabiedrības un brīvprātīgo iesaisti cīņā ar pandēmiju, Covid-19 un komunikācijas problēmas, sabiedrības nogurumu un agresivitāti aizvadīto divu gadu laikā, Covid-19 riska komunikāciju, gūtās mācības veselības sistēmām, nākotnes scenāriju modelēšanu un citus jautājumus.
Uzsverot konferences starpdisciplināro raksturu, tās zinātniskajā komitejā pārstāvētas dažādas jomas: infektoloģija, pediatrija, iekšķīgās slimības, ģimenes medicīna, sabiedrības veselība, komunikācijas zinātne un sociālā antropoloģija. Profesora Aivara Lejnieka vadībā komitejā darbojas prorektors profesors Guntis Bahs, asociētā profesore Anda Ķīvīte-Urtāne, profesore Ilze Konrāde, asociētā profesore Jana Pavāre, lektors Kārlis Rācenis, profesore Anda Rožukalne, asociētais profesors Klāvs Sedlenieks, profesore Ludmila Vīksna un asociētā profesore Dace Zavadska.
Konferences sadarbības partneri ir virkne zinātnes institūtu, klīniku, laboratoriju un uzņēmumu: Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, Ģimenes vakcinācijas centrs, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs, LU Datorikas fakultātes medicīnas tehnoloģiju platforma DF LAB, Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā, jaunuzņēmums Longenesis un citi.
Konferences oficiālā norises valoda – latviešu, pēc vajadzības nodrošinot sinhrono tulkojumu angļu un latviešu valodā. Dalība konferencē ir bez maksas, un reģistrētie dalībnieki varēs saņemt astoņus tālākizglītības punktus par dienu. Pasākumam varēs sekot līdzi arī RSU un RSU Research Week Facebook lapā un RSU mājaslapā, bet 29. aprīļa diskusijas no 10.00 līdz 13.00 būs pieejamas Delfi tiešraidē.