Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Atzinība
Darbiniekiem
Tradicionālie pasākumi

Tā kā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) darbinieku un studentu elektroniskajā balsojumā tika iegūts vienāds balsu skaits, šogad RSU Gada balvu nominācijā Gada struktūrvienība saņēma divas struktūrvienības – Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs un Anatomijas muzejs.

Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs, kas šogad svin 10 gadu jubileju, ir vienīgais simulācijas centrs Latvijā un lielākais Baltijā, kur vienuviet ir atbilstoša infrastruktūra un aprīkojums, lai nodrošinātu prasmju apguvi un pilnveidi, kā arī simulācijas programmu īstenošanu dažādās veselības aprūpes nozarēs.

Laureātus nominācijā Gada struktūrvienība nosaka divās kārtās. Pirmajā kārtā par visiem izvirzītajiem pretendentiem elektroniski balso RSU darbinieki un studenti, otrajā kārtā rektorāts lemj par laureātiem abās nominācijās, izvēloties labāko(-os) no trim pretendentiem, kuri elektroniskajā balsojumā ieguvuši lielāko balsu skaitu.

Centra misija ir būt par līderi simulācijā balstītas medicīnas izglītības pieejas īstenošanā, nodrošināt augstākās kvalitātes izglītību esošajiem un topošajiem veselības aprūpes profesionāļiem, lai veicinātu pacientu drošību un uzlabotu veselības aprūpes kvalitāti Latvijā.

rsu_gada_balva_2023_strukturvieniba_mitc.jpgRSU Gada balvu nominācijā "Gada struktūrvienība" RSU Akadēmiskajā ballē, kas notika 2023. gada 9. septembrī Rīgas Latviešu biedrības namā, Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra direktora p. i. Andretai Slavinskai pasniedz veselības studiju prorektors prof. Guntis Bahs

Centra ikdiena saistīta ar dažādu sarežģītību simulāciju īstenošanu pamatstudiju un rezidentūras līmenī, nodrošinot simulācijas integrēšanu nodarbībās, kā arī daudzveidīgu aktivitāšu īstenošanu kopā ar sadarbības partneriem, piemēram, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcu, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu, Zemessardzes 1. Rīgas brigādi u. c.

Vienlaikus Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs iesaistās sabiedrību izglītojošos pasākumos, piemēram, pirmās palīdzības mācībās programmā Sporto Rīga, automātiskā ārējā defibrilatora lietošanas mācībās sadarbībā ar lielveikalu ķēdi Rimi, interaktīvi izglītojošajā pasākumā Zinošs un drošs. Centrs regulāri organizē ekskursijas interešu grupām, lai iepazīstinātu gan ar studijām veselības aprūpē, gan ar simulācijā balstītas izglītības pieeju.

Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs lepojas ar pašu izstrādātajām inovācijām, kas uzlabojušas studiju procesu: mājas komplekti prasmju apguvei attālināti Covid-19 pandēmijas laikā, attālināti tiešsaistes simulācijas risinājumi, lumbālpunkcijas trenažieri, dzīvo audu kombinācija ar manekenu ķirurģiskas operācijas simulēšanai, dažādi 3D printēti un silikonā atveidoti materiāli un trenažieri, kā arī imersīvās vides vizualizācijas. Izveidots simulēts operāciju bloks, militārās medicīnas apmācību zona, un pavisam drīz tiks atklāts simulētais uzņemšanas bloks.

Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra (MITC) darbu ik dienu nodrošina komanda ar unikālām kompetencēm – centrā strādā simulācijas instruktori, klīnisko simulāciju speciālisti un laboranti, kā arī medicīnas inženieri. Atbalstu ikdienas procesiem un inovācijām nodrošina iepirkumu speciālisti, projektu vadītāji un MITC birojs.

MITC vizītkarte

  • Adrese: Anniņmuižas bulvāris 26a
  • Darbinieki: 52
  • Direktora p. i.: Andreta Slavinska
  • Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs tika atklāts 2013. gada 16. maijā un atrodas veselības studiju prorektora pakļautībā

RSU "Gada struktūrvienība 2023" – Anatomijas muzejs

Missing content item.