Aizvadīta atmiņu pēcpusdiena par māszinību augstākās izglītības 30 gadiem RSU
2024. gada 14. jūnijā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā notika Veselības un sporta zinātņu fakultātes Māszinību un dzemdību aprūpes katedras rīkotā atmiņu pēcpusdiena Māszinību augstākās izglītības 30 gadi RSU.
Atmiņu pēcpusdienā sanākušos kolēģus vispirms uzrunāja Māszinību un dzemdību aprūpes katedras vadītājs doc. Kristaps Circenis, Veselības un sporta zinātņu fakultātes dekāne prof. Inga Millere, kā arī māszinību programmu direktores doc. Agita Melbārde-Kelmere un lekt. Eva Cela.
Pasākuma gaitā māszinību programmu absolventi dalījās atmiņas par studiju procesu, docētājiem, kā arī sniedza ieskatu savās darba gaitās pēc augstskolas absolvēšanas. Par māszinību augstākās izglītības pirmsākumiem stāstīja Sandra Lapiņa, Ilva Aršauska, Ivanda Titova un Beate Mīgrāve, kuras studēja māszinību programmā kā vienas no pirmajām. Par savu pieredzi pastāstīja arī Lāsma Kopeika, Jeļena Ričika, Aiga Lasmane un Maira Vīksna, Inta Banka, Madara Blumberga, Zane Miķelsone, Olga Cereļa-Boltunova un Ligija Vucāne.
Atmiņu pēcpusdienas noslēgumā docente Olga Juhņeviča un docents Kristaps Circenis iepazīstināja ar bukletu Māsu augstākajai izglītībai 30 (1994–2024), kas veltīts nozīmīgajai jubilejai.
“Māsas un vecmātes ir tie profesionāļi, kas ir klāt gan tad, kad jauna dzīvība nāk pasaulē, gan tad, kad dzīve tuvojas noslēgumam. Un visos šajos brīžos, sniedzot tik nepieciešamo augsti kvalificēto, specializēto profesionālo aprūpi pacientiem, ir svarīgi paturēt prātā māsu sākotnējo misiju – žēlsirdību,” bukleta ievadā rakstā prof. Inga Millere, turpinot, ka “tādēļ
mēs RSU apvienojam tālredzīgu veselības aprūpes izglītību ar cieņu pret mūsu pagātnes tradīcijām. Mācoties pie mums, var iegūt zināšanas, prasmes un kompetences, lai nodrošinātu tādu aprūpi, kas būs nepieciešama rīt.”