Konsolidācija
Darbiniekiem
Pētniecība

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Zinātnieku brokastis 2. oktobrī pirmo reizi norisinājās RSU Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA). Pasākums, kura tēma bija Ātrāk, augstāk, stiprāk: zinātniskās tīklošanās nozīme jaunu konsorciju veidošanā, pulcēja 30 dalībnieku klātienē un attālināti Zoom platformā, sniedzot iespēju gan vietējiem, gan starptautiskajiem pētniekiem dalīties zinātniskajā pieredzē un veidot jaunas sadarbības iniciatīvas.

Pasākumā dalībnieki tika iepazīstināti ar informāciju par Apvārsnis Eiropa II pīlāra 1. (Veselība) un 2. (Kultūra, jaunrade un iekļaujoša sabiedrība) grupu uzsaukumiem, ko sniedza Latvijas Zinātnes padomes Apvārsnis Eiropa Nacionālā kontaktpunkta pārstāvji Darja Aksjonova un Jānis Ancāns.

Tīklošanās neatsveramā nozīme pētniecībā

Turpinot uz zinātniskajiem rezultātiem balstītu diskusiju, valsts pētījumu programmas Sports projekta Inovācijas, metodikas un rekomendācijas sporta nozares attīstībai un pārvaldībai Latvijā zinātniskā vadītāja prof. Signe Tomsone prezentēja projekta rezultātus un turpmākos uzdevumus. Viņas un Daces Reihmanes pieredzes stāsti uzsvēra tīklošanās būtisko nozīmi zinātniskajā vidē, īpaši starptautiskajos projektos.

Pasākuma noslēgumā notika diskusijas, kam sekoja ekskursija RSU LSPA Veselības aprūpes sportā izpētes centrā. Ekskursiju vadīja centra vadošais pētnieks Edgars Bernāns, iepazīstinot ar jaunākajām pētniecības tehnoloģijām un iespējām sporta zinātnes jomā.

RSU LSPA vadošais pētnieks prof. Juris Grants pastāstīja par tīklošanās pieredzi, kuras rezultātā tika nodibināta Baltijas Sporta zinātnes asociācija (Baltic Sport Science Society) ar Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas sportā profilēto augstskolu dalību. Tāpat sadarbība rezultējusies rekreācijas sporta veidu starptautiskās vasaras skolas Outdoor sports and recreation education kopīgā organizēšanā.

Pasākuma ieraksts un kolēģu sagatavotās prezentācijas

Aicinām uz nākamajām Zinātnieku brokastīm

Šis bija pirmais Zinātnieku brokastu pasākums, kas norisinājās RSU LSPA telpās, veicinot neformālu tīklošanos un jaunu konsorciju veidošanu starp pētniekiem no RSU un RSU LSPA.

Nākamās Zinātnieku brokastis par mākslīgo intelektu notiks 6. novembrī RSU centrālajā ēkā, Dzirciema ielā 16, plkst. 9. Laipni aicināti reģistrēties!

Projekts nr. KPVIS 5.2.1.1.i.0/2/24/I/CFLA/005 RSU iekšējā un RSU ar LSPA ārējā konsolidācija.

finanse_es_nacionalais_attistibas_plans.jpg