Piektdien, 25. oktobrī, notiks seminārs Cilvēka papilomas vīrusa infekcija un dzemdes kakla vēzis (LZP projekts 2021/1-0484). Tā programmā – pētniecības sesija ar RSU pētniekiem un atvērtā sesija ar pacientiem, kurā tiks apspriesta HPV testu nozīme, skrīninga pieejas un vakcīnu loma. Pasākuma pētniecības sesija notiks angļu valodā, savukārt atvērtā sesija – latviešu valodā.

Programma

Zinātniskā sesija
15.00Vieslekcija CPV infekcija skar ne tikai meitenes un sievietes
Prof. Ruth Tachezy, Zinātnes fakultāte, Kārļa Universitāte, Prāga, Čehija
15.30Pārskats par projekta norisi laika posmā no 2024. gada aprīļa līdz 2024. gada oktobrim
Maria Isaguliants
15.40Sociāldemogrāfisko un vispārējās veselības faktoru saistība ar augsta riska cilvēka papilomas vīrusu infekciju prospektīvā pētījumā
Viola Kiseļova
16.00Pārskats par prospektīvās un retroprospektīvās pētījuma grupas kontroles apskatēm
Arta Spridzāne
16.10Anti CPV 16 E6 un E7 antivielu noteikšana asins serumā veselām pacietnēm un pacientēm ar konstatētu dzemdes kakla displāziju vai dzemdes kakla vēzi, kā arī to saistība ar CPV infekciju
Maria Isaguliants, Lība Sokolovska
16.25Pilna CPV 16 genoma sekvencēšana dzemdes kakla vēža audos, sākotnējie rezultāti
Juris Jansons, Ņikita Zrelovs
16.40Ar AR CPV saistītā dzemdes kakla vēža morfoloģiskās pazīmes un imūnhistoķīmiskie marķieri
Karina Biserova, Jurijs Nazarovs
17.00Kafijas pauze
Seminārs pētījuma dalībniekiem
17.30Dzemdes kakla vēža profilakse Latvijā
Prof. Gunta Lazdāne, Rīgas Stradiņa universitātes Ginekoloģijas un dzemdniecības katedra, Sabiedrības veselības institūts
17.50Vieslekcija Kāpēc nav vēlams atlikt bērnu vakcināciju pret AR CPV” (angļu val. ar tiešo tulkojumu latviešu valodā)
Prof. Ruth Tachezy, Zinātnes fakultāte, Kārļa Universitāte, Prāga, Čehija
18.30Cilvēka papilomas vīrusa (CPV) testēšanas aizkulises. Laboratorijas loma
Beatrise Orlova, SIA Centrālā laboratorija, Rīga, Latvija
18.40Prospektīvās pētījuma grupas rezultātu pārskats: augsta riska cilvēka papilomas vīrusa pozitivitāte, dzemdes kakla priekšvēža saslimšanas, ārstēšana un nākotnes perspektīvas
Androniks Mitiļdžans
Jautājumi un diskusijas

Norises vieta

Telpa
Senāta zāle

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums: