Pārlekt uz galveno saturu
Inovācijas
Studentiem
Darbiniekiem
EIT Health

25. oktobrī Rīgas 1. slimnīcā noritēja hakatons Lielais četrinieks. No telpas līdz pacientam, kura laikā komandas tika aicinātas rast pielietojumu četriem slimnīcas korpusiem, attīstot slimnīcas pakalpojumu klāstu un uzlabojot pacientu pieredzi slimnīcā.

v1_pacientam_rev.png

Hakatonā uzvaru guva un galveno balvu saņēma komanda Mazais 4, kuras ideja paredzēja 3D centra izveidi kādā Rīgas 1. slimnīcas ēkā. Šāds centrs palīdzētu ķirurģiskajā plānošanā, pirmsoperācijas simulācijās, nodrošinātu personalizētu implantu un ķirurģisko veidņu druku. Tāpat centrā būtu pieejami dažādi virtuālās un papildinātās realitātes pakalpojumi, tādējādi atvieglojot gan veselības aprūpes speciālistu darbu, gan uzlabojot pacientu rehabilitācijas procesu.

Otrās vietas apbalvojumu žūrija piešķīra komandai Rūpes dizainā, kas piedāvāja risinājumu mūsdienās tik aktuālajai izdegšanas problēmai: divās ēkās izveidot labsajūtas centru, kurā atgūt fiziskos un emocionālos spēkus un nodoties relaksācijai. Komanda 2+2-1, kas kopvērtējumā palika trešā, žūrijai piedāvāja divas vai pat trīs ēkas kompleksā pārveidot par Rīgas 1. slimnīcas dārza māju – vietu, kur atlabt senioriem. Dārza mājā seniori tiktu aicināti darboties ne vien iekštelpās, bet arī izbaudīt plašu dārzu un apzaļumotu teritoriju.

Hakatona noslēgumā simpātiju balvu pasniedza arī RSU biznesa inkubators B-Space. Šo apbalvojumu saņēma komanda Apjausma, kuras piedāvātais pašapkalpošanās diagnostikas centrs sniegtu iespēju slimnīcas apmeklētājiem ātri, ērti un sev tīkamā laikā pārbaudīt savas dzimumzīmes, ādas stāvokli, nodot analīzes un veikt cita veida sākotnējo diagnostiku.  

Idejas slimnīcas attīstībai kopumā radīja astoņas komandas, kuru sastāvā bija studenti no dažādām Latvijas augstskolām, veselības aprūpes speciālisti, uzņēmēji, inovatori un citu nozaru pārstāvji. Pasākuma laikā komandām bija iespēja konsultēties ar astoņiem mentoriem, kas deva padomus un palīdzēja attīstīt komandu idejas. LMT inovāciju ekosistēmu vadītāja Elīna Lidere dalījās ar iedvesmas stāstu par digitālajiem dvīņiem un tehnoloģiju lomu nākotnes medicīnā, savukārt B-Space projektu vadītāja Luīze Madara Ziediņa sniedza komandām apmācību, kā sagatavoties ideju prezentācijai žūrijai.

Hakatona laikā idejas tika izstrādātas to sākotnējā stadijā un vērtētas pēc tādiem kritērijiem kā unikalitāte, inovācija, aktualitāte, medicīnas tehnoloģiju attīstības potenciāls u. c. Idejas vērtēja īpaši uzaicināta žūrija, kurā bija pārstāvēta Rīgas 1. slimnīca, Rīgas Stradiņa universitāte, Veselības ministrija, Rīgas dome un Latvijas Pacientu organizāciju tīkls.

Hakatons tika organizēts sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Inovāciju centru un EIT Health RIS centru Latvijā.