RSU apjomīgākais studiju virziens "Veselības aprūpe" akreditēts līdz 2023. gadam
Akadēmiskās informācijas centra (AIC) Studiju akreditācijas komisija lēmusi uz nākamajiem sešiem gadiem akreditēt apjomīgāko no Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studiju virzieniem Veselības aprūpe, kurā tiek īstenotas 30 studiju programmas medicīnas, farmācijas, sabiedrības veselības, rehabilitācijas un zobārstniecības jomā. Akreditācija esošajiem un topošajiem studentiem sniedz drošības un stabilitātes garantu par RSU diploma atzīšanu gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī.
Veselības aprūpes studiju virziena akreditēšanas pamatā ir kvalitatīvu studiju nodrošināšana ik dienu un vērienīgs darbs akreditācijas procesā sešu mēnešu garumā. AIC iesniegtajam studiju virziena un programmu raksturojumam latviešu un angļu valodā 90 sējumu apjomā sekoja nacionālo un starptautisko ekspertu vizīte RSU, kur tie tikās gan ar augstskolas vadību, gan studiju programmu pārstāvjiem, docētājiem, studentiem, absolventiem, darba devējiem un profesionālo organizāciju pārstāvjiem. Iepazīstot augstskolu, tostarp apmeklējot RSU Liepājas filiāli, kā arī Daugavpils reģionālās slimnīcas RSU studiju un zinātnes klīnisko bāzi un veicot pamatīgu dokumentu izpēti, Lielbritānijas, Somijas, Rumānijas, kā arī Latvijas augstākās izglītības un veselības aprūpes iestādes pārstāvošie eksperti ir iesnieguši AIC un RSU atzinumu 400 lappušu apjomā, kas ietver augstu studiju programmu novērtējumu.
Eksperti atzinīgi novērtējuši daudzus studiju virziena aspektus, tostarp medicīnas simulācijas iekļaušanu studentu un rezidentu apmācībā, kā arī mūžizglītībā. "Simulētai medicīnai ir neskaitāmas priekšrocības – augstākā mērā tiek garantēta pacientu drošība, jo daudzas ārstnieciskās darbības, jo sevišķi invazīvās, tiek sākotnēji apgūtas un atstrādātas uz simulatoriem; simulatori arī risina pacientu pieejamības problēmu un ļauj būtiski pilnveidot komandas veidošanas prasmes, modelējot sarežģītas ārstnieciskas situācijas," norāda RSU Medicīnas fakultātes dekāns profesors Guntis Bahs.
RSU attīstības vīzija studiju virzienam Veselības aprūpe tuvākajos gados paredz attīstīt jaunas, starpdisciplināras programmas, tostarp doktorantūras līmeņa studijas, kāpināt dalību nacionālās un starptautiskās programmās, turpināt investēt studiju infrastruktūrā, attīstīt studējošo un mācībspēku mobilitāti, palielināt prakses iespējas Latvijā un ārvalstīs. Paredzēti arī jauninājumi vidusskolēnu profesionālās orientācijas un karjeras konsultāciju uzlabošanai. Vienlaikus RSU intensīvi strādā pie jautājuma par zobārstniecības studentu sertifikācijas sakārtošanu.
Akreditācijas process norisinājās Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta Atbalsts EQAR aģentūrai izvirzīto prasību izpildei ietvaros, kas tiek īstenots, AIC sadarbojoties ar 12 Latvijas augstskolām. Veiksmīgas projekta realizācijas iznākumā Latvijas augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanas sistēma funkcionēs atbilstoši ESG (European Standarts and Guidelines for Quality Assurance) prasībām, un AIC kļūs par EQAR (European Quality Assurance Register for Higher Education) dalībnieci, kas palielinās uzticamību Latvijas augstākai izglītībai un iegūtajiem diplomiem.