Struktūra
RSU padome
Padome ir iekšējās pārvaldības institūcija, kas atbildīga par augstskolas ilgtspējīgu attīstību, stratēģisko un finanšu uzraudzību. RSU padomes sastāvu veido 11 pieredzējuši un augsti profesionāli dalībnieki: pieci RSU Senāta virzītie pārstāvji, pieci Veselības ministrijas atklātajā konkursā izvēlētie pārstāvji un viens Valsts prezidenta nominēts pārstāvis.
Padomes locekļi
Vadība
RSU Satversmes sapulce
Satversmes sapulce ir universitātes akadēmiskā un vispārējā personāla, kā arī studējošo pārstāvības institūcija.
Satversmes sapulci universitātes personāls ievēlē atklāti vispārīgās vēlēšanās, kuras rīko apvienotajās struktūrvienību sanāksmēs 130 locekļu sastāvā Augstskolu likumā noteiktajā kārtībā. Satversmes sapulce apvieno 78 akadēmiskā personāla, 26 vispārējā personāla un 26 studējošo pārstāvjus. Universitātes personāla pārstāvība Satversmes sapulcē tiek noteikta proporcionāli struktūrvienību darbinieku skaitam. Struktūrvienību sadalījumu un pārstāvniecības normas Satversmes sapulcē nosaka RSU Senāts.
RSU Senāts
Senāts ir koleģiāla augstskolas augstākā akadēmiskā lēmējinstitūcija, kas ir atbildīga par augstskolas izglītības, pētniecības, radošās darbības izcilību, attīstību un atbilstību starptautiski atzītiem kvalitātes standartiem.
Senāts regulē augstskolas akadēmiskās, radošās un zinātniskās darbības jomas. Senāts augstskolas autonomijas ietvaros aizsargā un nodrošina akadēmiskā personāla un studējošo akadēmisko brīvību.
Jaunais RSU Senāts ievēlēts 2024. gada 1. oktobrī Satversmes sapulces sēdē. Pirmā Senāta sēde notika 2024. gada 22. oktobrī.
Senāta priekšsēdētājs
Katedras vadītājs, Ķirurģijas katedra
Docētājs, Ķirurģijas katedra
Padomnieku konventa loceklis
Senāta priekšsēdētāja vietnieks
Direktors, Darba drošības un vides veselības institūts
Vadošais pētnieks, projekta zinātniskais vadītājs, Darba drošības un vides veselības institūts
Senāta sekretāre
Senāta sastāvs
Padomnieku konvents
Akadēmiskā šķīrējtiesa
Rīgas Stradiņa universitātes Akadēmiskā šķīrējtiesa ir koleģiāla institūcija, kas izskata universitātes personāla iesniegumus par universitātes izdoto administratīvo aktu vai faktiskās rīcības apstrīdēšanu, skata Augstskolu likumā un universitātes Satversmē noteiktos jautājumus, kā arī veic citas funkcijas saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.
Akadēmiskā šķīrējtiesa izskata lietas pēc personu iesnieguma koleģiāli trīs šķīrējtiesnešu sastāvā. Iesniegumā personai jānorāda strīda puses, apstrīdētais lēmums vai lietas apstākļu faktiskais izklāsts, prasījums, fakti (dokumenti, digitālie ieraksti u. tml.), kas pamato prasījumu.
Šķīrējtiesas nolēmumi ir saistoši Rīgas Stradiņa universitātei, tās personālam un institūcijām.
Šķīrējtiesas nolēmumi ir pārsūdzami Administratīvā procesa likuma noteiktajā kārtībā.
Akadēmiskās šķīrējtiesas nolikums
Pētījumu ētikas komiteja
Rīgas Stradiņa universitātes Pētījumu ētikas komiteja palīdz RSU docētājiem un studentiem, konsultējot un izvērtējot medicīnisko pētījumu ētiskos aspektus. Pētījumu ētikas komiteja ievēro tās nolikumu, Latvijas Republikas un starptautisko likumu normas biomedicīniskajos pētījumos un pieņemtajos lēmumos ir patstāvīga un neatkarīga.
RSU kapitālsabiedrības
Ievērojot Eiropas Savienības un Latvijas Republikas ārējos normatīvos aktos, tai skaitā Valsts pārvaldes iekārtas un Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumos, noteikto un ņemot vērā apstākļus, ka Latvijā ir ieviests decentralizēts un jaukta tipa valsts kapitāldaļu pārvaldības modelis, Rīgas Stradiņa universitātei (turpmāk – RSU), publiski atvasinātai personai, kā akciju turētājam ir nodibināta līdzdalība vairākās izveidotās kapitālsabiedrībās. No tām, ar tiešu izšķirošu ietekmi – četrās kapitālsabiedrībās.
RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnika
Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūts
Starptautisko studiju un pētniecības atbalsta fonds
Dokumenti
RSU darbinieku atalgojums par valsts amatpersonu pienākumu izpildi