Ģimenes ārstu dzīvesspēka veicināšana Latvijā: izaicinājumi un risinājumi
Mērķis
Apraksts
Atbilstīgi plānota un attīstīta primārā veselības aprūpe ir būtiska labi funkcionējošas, augstas veiktspējas veselības aprūpes sistēmas sastāvdaļa. Tomēr Latvijā pastāv problēmas ar cilvēkresursu piesaisti ģimenes ārsta specialitātei publiskajā sektorā, ko iespējami rada trūkstošas intervences līdzdiploma un pēcdiploma studiju posmā, variabli sociālekonomiskie faktori un nepietiekami efektīvi stimuli valsts un pašvaldību līmenī.
Izmantojot multidisciplināru, starptautisku, uz sadarbību vērstu perspektīvu, plānots radīt jaunas zināšanas, izvērtējot valsts un pašvaldību stimulus, starptautiskus un lokālus faktorus, kas veicina studentu piesaisti un noturēšanu ģimenes ārsta specialitātē Latvijā, tajā skaitā fokusējoties uz reģionālajiem aspektiem.
Pamatojoties uz pētījuma rezultātiem, tiks formulētas īstermiņa un ilgtermiņa politikas rekomendācijas iesaistītajām pusēm, jauno ārstu piesaistei ģimenes ārsta specialitātei publiskajā sektorā un noturēšanai profesijā, kā arī tiks definēta rekomendāciju ietekme uz valsts budžetu. Projekta rezultāti sekmēs ilgtspējīgu pieeju veselības aprūpes un sabiedrības veselības pakalpojumu nodrošināšanai valstī, atbalstot Veselības ministriju un citas ieinteresētās puses ar pierādījumos balstītām rekomendācijām.