Kursa vadītājs:Artis Velšs
Studiju tips:Nepilna laika, Pilna laika
Līmenis:1. cikla (Bakalaura)
Mērķauditorija:Tiesību zinātne; Civilā un militārā aizsardzība
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Tiesību zinātnes

Sniegt zināšanas par atsevišķa veida izplatītāko administratīvo pārkāpumu procesa specifiku, t.sk. konkrētu administratīvo pārkāpumu sastāviem, pierādījumu fiksēšanu un to nostiprināšanu, nepieciešamajām izmeklēšanas darbībām, kā arī citām administratīvā pārkāpuma procesa īpatnībām, lai iegūtās zināšanas, prasmes un kompetences varētu pielietot praktiskajā darbā, nodrošinot materiālajām un procesuālajām normām atbilstošu, pareizi dokumentētu administratīvā pārkāpuma procesu.

Nepieciešamas priekšzināšanas par: Administratīvā pārkāpuma process; Administratīvās tiesības.

Studenti pārzina izplatītāko administratīvo pārkāpumu sastāvus, pazīmes un tos raksturojošos elementus; pārzina un izprot izplatītāko administratīvo pārkāpumu izmeklēšanas un procesuālos aspektus; pārzina un izprot Valsts policijas amatpersonu kompetenci un lomu, specifisku administratīvo pārkāpumu procesu ietvaros.

Pēc kursa apguves students spēs nošķirt savstarpēji līdzīgus administratīvos pārkāpumus; spēs nošķirt izplatītākos administratīvos pārkāpumus no noziedzīgiem nodarījumiem un citiem tiesībpārkāpumu veidiem; spēs konstatēt izplatītāko administratīvo pārkāpumu pazīmes; spēs veikt procesuālās, t.sk. izmeklēšanas darbības, specifiskos administratīvo pārkāpumu procesos.

Sekmīgi pabeidzot studiju kursu, students spēs nošķirt administratīvos pārkāpumus no citiem pārkāpumu veidiem; spēs noteikt specifiskos administratīvo pārkāpumu procesos nepieciešamo darbību kopumu un realizācijas kārtību; spēs uzsākt un izmeklēt specifiskus administratīvo pārkāpumu procesus; spēs, atbilstoši pārkāpuma apstākļiem, izvēlēties un īstenot nepieciešamās izmeklēšanas darbības; spēs iegūt un procesuāli nostiprināt pierādījumus; spēs patstāvīgi pieņemt procesuālus lēmumus.

Plānošanas periods:2024. gada rudens semestris
Policijas darbs, PDNida 3BakalaursIerobežota izvēleArtis Velšs