Kredītpunkti / ECTS:2.67 / 4
Mērķauditorija:Politikas zinātne
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Politika

Kursa mērķis ir sniegt studentiem padziļinātas zināšanas par Baltijas valstu aizsardzības un drošības politikas uzstādījumiem, izaicinājumiem un iespējāmiem, fokusējoties uz pašreiz tās rīcībā esošajiem sadarbības un ietekmes instrumentiem. Kursa laikā tiks diskutēts par Baltijas valstu aizsardzības politikām, savstarpējo mijiedarbību un nozīmi plašākos formatējumos: ES, EDSO, NATO. Vērtība, ko šis kursa mērķis atspoguļo, ir studentu izpratnes un informētības palielināšana par Baltijas valstu drošības un aizsardzības politikas jautājumiem. Tas veicina gan studentu spēju izprast un analizēt pašreizējos drošības izaicinājumus, gan arī izmantojot esošos sadarbības instrumentus, lai tos risinātu. Turklāt, šis kurss veicina izpratni par Baltijas valstu lomu un ietekmi starptautiskajā arēnā, it īpaši viņu dalību un iesaistīšanos starptautiskajās organizācijās. Šādas zināšanas un izpratne ir būtiskas, lai veicinātu efektīvas politikas veidošanu un sadarbību, stiprinot Baltijas valstu drošību un aizsardzību gan reģionālā, gan globālā līmenī.

Lai pilnvērtīgi apgūtu kursu "Baltijas valstu drošība un aizsardzība", studentiem būtu ieteicams iepriekšēji iegūt zināšanas un priekšzināšanas šādās jomās:
Politikas zināšanas: saprašana par pamata politikas teorijām un starptautiskajiem politikas procesiem.
Starptautiskās attiecības: izpratne par starptautisko sabiedrisko kārtību, starptautiskās sadarbības formām un starptautisko organizāciju lomu.
Vēsture: zināšanas par pagātnes notikumiem un to ietekmi uz šodienas ārpolitiku, kā arī par valstu un reģionālajām attiecībām.
Politikas analīze: spēja kritiski analizēt politikas lēmumus, izmantojot dažādus analīzes instrumentus un metodes.
Starpkultūru komunikācija: izpratne par kultūras atšķirībām un to ietekmi uz starptautiskajām attiecībām un diplomātiju.
Pētniecības prasmes: spēja veikt pētījumus un analizēt informāciju par ārpolitikas jautājumiem, izmantojot dažādus avotus un metodes.

Pabeidzot šo kursu, studentiem būs padziļinātas zināšanas un izpratne par aktuālajiem Baltijas valstu drošības un aizsardzības politikas jautājumiem, to perspektīvām, vēsturisko attīstību, izaicinājumiem un iespējamajiem risinājumiem. Tāpat kursā tiks pilnveidotas zināšanas par ārējo faktoru (it īpaši NATO, ES, sabiedroto un pretinieku) ietekmi uz kopējo Baltijas valstu aizsardzības un drošības politikas attīstību.

Kursa laikā tiks pilnveidotas diskutēšanas, negociācijas, analītiskās izziņas un argumentācijas prasmes.

Orientēšanās Baltijas valstu drošības un aizsardzības politikas aktuālajos jautājumos.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.