Bērnu reimatoloģija (RBR_005)
Īsumā par studiju kursu
Mērķis
1. Nodrošināt teorētisko zināšanu un praktisko iemaņu apguvi un pilnveidošanu atbilstoši Latvijā pieņemtajām Bērnu reimatologa specialitātes nolikuma prasībām un Eiropas Savienības prasībām šai specialitātei (programma atbilst prasībām Eiropas izglītībai bērnu reimatoloģijas nozarē, kuras izstrādājusi Eiropas pediatru reimatologu asociācija (PRES) un apstiprinājusi Eiropas Savienības medicīnas speciālistu (UEMS) pediatrijas sekcija), lai ārstu sagatavotu sertifikācijai pediatra reimatologa specialitātē, atbilstīgi Latvijas Republikas normatīvajiem dokumentiem.
2. Nodrošināt teorētisko pamatzināšanu un praktisko iemaņu apguvi bērnu reimatoloģijā gan stacionāra, gan ambulatorā praksē.
Rezultāti
1.1. demonstrē padziļinātas un paplašinātas zināšanas par bērnu balsta un kustību (saistaudu) sistēmas un autoimūno saistaudu sistēmas slimību etioloģiju, patoģenēzi, diagnostiku, ārstēšanu un rehabilitāciju, kas nodrošina pamatu radošai domāšanai klīniskajā praksē un arī pētniecībā, kā arī spēju darboties starpdisciplinārā saskarē.
2. parādīt pamatzināšanas par bērnu reimatoloģisko slimību etioloģiju, patoģenētiskiem mehānismiem, gaitu, iznākumiem un diagnostikas, diferenciāldiagnostikas, ārstēšanas pamatprincipiem.
1.1. ārsts izprot konkrētās problēmas būtību, diagnostikas algoritmus un spēj sniegt profesionālu specializētu neatliekamu palīdzību, kā arī praktiski realizē diagnostikas, ārstēšanas un profilakses pasākumus, spēj veikt tālāku darbu, mācīšanos vai pētniecību sarežģītos un neprognozējamos apstākļos un, ja nepieciešams, tos pārveidot, lietojot jaunas pieejas. Ārstam ir spējas patstāvīgai attīstībai, prot labi komunicēt ar dažādiem pacientiem, viņu vecākiem, kolēģiem, ir prasmes pedagoģiskā un pētniecības darbā, ir darba organizācijas iemaņas.
2. veikt reimatoloģisko pacientu izmeklēšanas algoritmus un apgūt terapijas ordinācijas principus. Prast komunicēt ar kolēģiem, pacientiem, veselības aprūpē iesaistītām personām un pacientu piederīgajiem.Pacientu kurācija studiju programmas atbildīgā vadībā. Noformēt lietojamo medicīnisko dokumentāciju, veikt ierakstus ambulatorā un hospitālā medicīnas kartē.
1.1. ārsts strādā atbilstoši savam pilnvaru lokam augstākajā zināšanu, prasmju, attieksmju apguves un lietošanas līmenī, veicot bērnu balsta un kustību (saistaudu) sistēmas un autoimūno saistaudu sistēmas slimību diagnostiku, ārstēšanu, rehabilitāciju un profilaksi, patstāvīgi plāno un organizē savu ārsta speciālista profesionālās kompetences pilnveidi un attīstību, uzņemas atbildību par personāla grupu darbu un spēj veikt inovācijas un uzņēmējdarbību
2. pieņemt uz argumentiem balstītus, pārbaudāmus un zinātniskas domāšanas ceļā izstrādātus lēmumus attiecībā uz pacientu veselību, kā arī uz sabiedrības veselību un apkārtējās vides stāvokli; pamatot un atspoguļot lēmumus medicīniskajā dokumentācijā.