Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

ECTS:3
Kursa vadītājs:Uldis Ķinis
Studiju tips:Nepilna laika, Pilna laika
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Civilā un militārā aizsardzība; Tiesību zinātne; Vadībzinātne
Valoda:Latviešu
Studiju kursa apraksts Pilns apraksts, Nepilna laika, Pilna laika
Zinātnes nozare:Tiesību zinātne

Mērķis

Piedāvāt iespēju studentiem iegūt izpratni un iemaņas: par ekonomisko un finanšu kibernoziegumiem krimināltiesību un kriminālprocesa jomā, informācijas sistēmas drošības incidenta pārvaldībā un informācijas drošības risku analīzes organizatorisko un juridisko jautājumu risināšanā, veicināt padziļinātu izpratni par ar informācijas sistēmu drošību saistītu dokumentu iztrādi un pārvaldību.

Priekšzināšanas

Vadībzinātnē, ekonomikā, finansēs un tiesību zinātnē pamata līmenī.

Rezultāti

Zināšanas

1.Studenti orientēsies normatīvajos aktos un spēs patstāvīgi atlasīt tiesību normas, kas regulē krimināltiesiskās un ar kiberdrošību saistītās attiecības nacionālo un starptautisko tiesību līmeni un izpratīs to piemērošanas būtību. Studenti spēs šīs normas praktiski piemērot, identificējot konkrēto noziedzīgo nodarījumu sastāvu un to nošķiršanu no citiem nodarījumiem. Tāpat studenti apgūs iemaņas par informācijas tehnoloģiju drošības incidenta apstrādes procesu un drošības risku analīzes organizēšanu un nepieciešamo dokumentu izstrādi kiberdrošības jomā

Prasmes

1.Studenti spēj radoši un konstruktīvi spēj analizēt un novērtēt sociāli ekonomiski tiesiskos procesus, debatēt un eksperimentēt par sasniegto rezultātu, pamatojot savu viedokli, izveidot radošus risinājumus ekonomisko noziegumu atklāšanā, novēršanā un izmeklēšanā nacionālajā un starptautiskajā līmenī. Studenti spēj konstatēt un noformulēt problemātiku, atrast cēloņsakarības un piedāvāt konkrētus risinājumus kiberdrošības politikas organizācijā un realizēšanā.

Kompetences

1.Spēja praktiski spēj identificēt kibernoziegumus ekonomikas un finanšu jomā, spēja izmantot kursā iegūtās zināšanas un prasmes profesionālajā un personīgā attīstībā. Prasme piedāvāt ne tikai formālus ekonomisko kibernoziegumu un kiberdrošības problēmjautājumu risinājumus, bet spēja rast tādus radošos risinājumus, kas kalpotu demokrātiskas tiesiskas valsts vērtībām un sabiedrības interesēm atklājot, novēršot un izmeklējot ekonomiskos kibernoziegumus un organizējot kiberdrošību, gan nacionālajā, gan arī starptautiskajā līmenī.

Plānojums

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Studiju programmaStudiju semestrisProgrammas līmenisStudiju kursa kategorijaDocētājiGrafiks
Ekonomiskā drošība 22. cikla (Maģistra)Ierobežota izvēle
Ekonomiskā drošība 22. cikla (Maģistra)Ierobežota izvēle