Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Kredītpunkti / ECTS:2 / 3
Kursa vadītājs:Ingūna Griškēviča
Studiju tips:Pilna laika
Mērķauditorija:Māszinības; Politikas zinātne; Socioloģija; Tirgzinības un reklāma; Tiesību zinātne; Ārstniecība; Komunikācijas zinātne; Vadībzinātne; Tiesību zinātne; Personu un īpašuma aizsardzība; Pedagoģija; Medicīnas pakalpojumi; Informācijas un komunikācijas zinātne; Sabiedrības veselība; Veselības vadība; Zobārstniecība; Bioloģija; Medicīnas tehnoloģijas; Klīniskā farmācija; Civilā un militārā aizsardzība; Farmācija; Sociālā labklājība un sociālais darbs; Sociālā antropoloģija; Psiholoģija; Uzņēmējdarbības vadība; Sporta treneris; Dzīvās dabas zinātnes
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Psiholoģija

Mērķis

Attīstīt zināšanas par ekopsiholoģiju kā jaunas integratīvas psiholoģijas virziena attīstību, tās galvenajiem konceptiem un jaunākajiem pētījumiem jomā, radīt izpratni par dabiskās vides ietekmi uz cilvēka psiholoģiskajiem procesiem un dabā balstīto terapiju iespējām veicināt psihisko veselību. Attīstīt kompetences ekopsiholoģijas jēdzienu un paņēmienu izmantošanā gan personīgajā dzīvē, gan turpmākajā profesionālajā darbībā.

Priekšzināšanas

Pamata zināšanas vispārīgajā psiholoģijā.

Rezultāti

Zināšanas

Definē ekopsiholoģijas virziena modeli, attīstības virziena izveides autorus un teorijas. Identificē ekopsiholoģisko pētījumu virzienus, vides un mentālās veselības mijattiecības, eko-bio-psiho-socio sistēmu tīklojums saistībā ar psiholoģisko labbūtība. Nosauc ekopsiholoģijas pielietojuma formas, ekopsiholoģijā balstītās terapijas, ekopsiholoģiskās konsultēšanas un ekopsihoterapijas principus. Apraksta ekopsiholoģiskās prakses un terapeitiskos paņēmienus, ekopsiholoģijas pieejas integrācijas iespējas psiholoģiskajā palīdzībā.

Prasmes

Raksturo ekopsiholoģijas virziena modeļus, attīstības virziena izveides autorus un teorijas. Orientējas ekopsiholoģisko pētījumu virzienos, vides un mentālās veselības mijattiecībās, eko-bio-psihosocio sistēmu tīklojumos un izprot to saistību ar psiholoģisko labbūtību. Atpazīst un salīdzina ekopsiholoģijas pielietojuma formas, ekopsiholoģijā balstītās terapijas, ekopsiholoģiskās konsultēšanas un ekopsihoterapijas principus. Ilustrē ekopsiholoģiskās prakses un terapeitiskos paņēmienus, ekopsiholoģijas pieejas integrācijas iespējas psiholoģiskajā palīdzībā.

Kompetences

Analizē ekopsiholoģijas virziena modeļus, attīstības virziena izveides autoru pieejas un teorijas.
Producē ekopsiholoģiskos pētījumus, vides un psihiskās veselības mijattiecības, eko-bio-psiho-socio sistēmu tīklojumus to saistībā ar psiholoģisko labbūtību. Plāno ekopsiholoģijas formu, ekopsiholoģijā balstīto terapiju, ekopsiholoģiskās konsultēšanas un ekopsihoterapijas principu pielietojumu praksē. Pielieto ekopsiholoģiskās prakses un terapeitiskos paņēmienus, ekopsiholoģijas pieejas integrāciju psiholoģiskajā palīdzībā.

Plānojums

Kursa plāns patreiz nav pieejams.