Krimināltiesību un kriminālprocesa tiesību aktuālās problēmas (JF_431)
Īsumā par studiju kursu
Mērķis
Padziļināt zināšanas un prasmes noziedzīgu nodarījumu kvalifikācijā. Attīstīt spējas atrast un interpretēt krimināltiesību un kriminālprocesa tiesību uzziņas līdzekļus (doktrīnu, judikatūru un tiesību normas). Sniegt iespēju iegūt zināšanas par aktuālām krimināltiesību un kriminālprocesa tiesību problēmām.
Priekšzināšanas
Krimināltiesības un kriminālprocesa tiesības, atbilstoši bakalaura līmenim.
Rezultāti
Maģistranti spēj parādīt padziļinātas un paplašinātas zināšanas un izpratni, no kurām daļa atbilst tiesību zinātnes krimināltiesību apakšnozares, kā arī profesionālās jomas jaunākajiem atklājumiem un kuras nodrošina pamatu radošai domāšanai vai pētniecībai, tajā skaitā darbojoties dažādu jomu saskarē.
Maģistranti iegūst jaunākās atziņas par aktuālo tiesisko regulējumu krimināltiesībās un noziedzīgu nodarījumu kvalifikāciju.
Maģistranti izprot kriminālprocesa tiesību vietu un lomu publisko tiesību sistēmā, prot korekti izmantot kriminālprocesuālo terminoloģiju. Spēj parādīt padziļinātas zināšanas un izpratni par dažādu procesuālo darbību veikšanas kārtību.
Maģistranti spēj argumentēti izskaidrot un diskutēt par sarežģītiem vai sistēmiskiem attiecīgās zinātnes nozares vai profesionālās jomas aspektiem gan ar speciālistiem, gan ar nespeciālistiem.
Studējošie atkārto noziedzīgu nodarījumu kvalifikācijas metodoloģiju.
Maģistranti spēj patstāvīgi izmantot krimināltiesību un kriminālprocesa tiesību teoriju, tiesību normu interpretācijas metodes un problēmu risināšanas prasmes, lai veiktu pētnieciskas un augsti kvalificētas profesionālas funkcijas. Maģistranti spēj analizēt, sintezēt un izvērtēt kriminālprocesa tiesību vietu un lomu, izkopt zinātniski pētnieciskās iemaņas, spēj izmantot specializētas problēmu risināšanas prasmes.
Maģistranti spēj patstāvīgi formulēt un kritiski analizēt sarežģītas zinātniskas un profesionālas krimināltiesiska rakstura problēmas, pamatot lēmumus, un, ja nepieciešams, veikt papildu analīzi.
Maģistranti spēj pareizi kvalificēt kāzusus.
Maģistranti spēj izmantot specializētas problēmu risināšanas prasmes, spēj pielietot zināšanas un prasmes akadēmiskajā un personīgajā attīstībā. Spēj patstāvīgi piemērot tiesību normas (krimināltiesību nozarē un citās nozarēs) ne tikai “mehāniski”, bet atbilstoši sabiedrības interesēm un prioritātēm, tādā veidā sintezējot prasmes strādāt ar tiesību aktu bāzi un tiesību izpratni kopumā. Piedāvā ne tikai formālus krimināltiesību nozares problēmjautājumu risinājumus, bet rod tādus risinājumus, kas kalpo sabiedrības (vietējās kopienas) vēlmēm un prioritātēm, kā arī uzlabo valsts pārvaldi kopumā.