Piedalīšanās pedagoģiskajā darbā (DN_054)
Īsumā par studiju kursu
Mērķis
Iepazīties ar pedagoģiskā darba specifiku. Doktoranta kā profesionāla ārsta un augstskolas mācībspēka pedagoģisko iemaņu ieguve un pilnveide, stiprinot rezidenta spēju līdzdiploma un rezidentūras studijās iegūtās teorētiskās un praktiskās zināšanas loģiski, limitētā laika periodā un attiecīgajai mērķauditorijai saprotami strukturēt un nodot pacientiem, studējošajiem, kolēģiem un sabiedrībai kopumā.
Priekšzināšanas
Pieredze maģistratūras studijās; Apgūts 1. doktorantūras studiju gada studiju kurss „Augstskolas pedagoģija”.
Rezultāti
Doktorants spēs izklāstīt medicīniskās vai psiholoģiskās teorijas, formulēt pamatatziņas, sistematizēt, atlasīt mācību materiālu; Studiju kursa apguves rezultātā doktorants nostiprina iegūtās teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas izvēlētajā specialitātē, kā arī iegūst zināšanas saistībā ar pedagoģisko metožu pielietošanu: a) augstskolas pedagoģiskajā darbā; b) tālākizglītības īstenošanā ārstniecības un ārstniecības atbalsta pēcdiploma studiju pasniegšanas jomā.
Doktorants pratīs izvēlēties piemērotāko docēšanas metodi, konstruēt un integrēt apgūstamo materiālu inovatīvās pedagoģiskajās tehnoloģijās. Attīstīs spēju paskaidrot materiālu optimālā veidā, organizēt mācību procesu un atgriezenisko saiti. Studiju kursa apguves rezultātā doktorants pratīs veikt pedagoģisko darbu: a) universitātē, tajā skaitā vadīt studējošo teorētiskās un praktiskās nodarbības, kolokvijus. Papildu pedagoģiskajām prasmēm šī pedagoģiskā darba veida ietvaros tiek sekmēta spēja sniegt konstruktīvu atgriezenisko saiti, vadīt, mentorēt un motivēt profesionāli pilnveidoties profesionālajā pieredzē jaunākus kolēģus; b) pacientu izglītošanā, t.sk. attīstot starppersonu komunikāciju prasmes; c) tālākizglītības jomā.
Doktorantam būs attīstītas ar ārsta profesiju saistītās profesionālās, pedagoģiskās, komunikatīvās un metodiskās kompetences.