Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Kredītpunkti / ECTS:2 / 3
Kursa vadītājs:Anna Žabicka
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Māszinības; Sociālā antropoloģija; Sabiedrības veselība; Veselības vadība; Komunikācijas zinātne; Ārstniecība; Sociālā labklājība un sociālais darbs
Studiju kursa aprakstsPilns apraksts
Zinātnes nozare:Socioloģija; Sociālā antropoloģija

Mērķis

Studiju kursa mērķis ir sniegt zināšanas un radīt izpratni par rūpēm un aprūpi no antropoloģiskā skatu punkta, skatot un analizējot rūpes un aprūpi radniecības, politiskās ekonomikas, sociālās drošības un sabiedrības veselības kontekstā.

Priekšzināšanas

Spēja lasīt akadēmiskus tekstus angļu valodā. Vēlamas priekšzināšanas medicīnas antropoloģijā, medicīnas socioloģijā vai sabiedrības veselībā.

Rezultāti

Zināšanas

Studenti izprot rūpju un aprūpes daudzpusību, kā arī to iespējamo morālo neviennozīmību gan valsts nodrošinātās sociālās un veselības aprūpes kontekstā, gan rūpēs vienam par otru ģimenes vai kopienas ietvaros. Studenti izprot, kāda ir rūpju un aprūpes saistība un nozīme sabiedrības veidošanā un kā rūpes/aprūpi ietekmē un veido globālā un lokālā politika un ekonomika, politiskie režīmi, sabiedrības vērtības, izpratne par radniecību, globālā migrācija un (globālās) sabiedrības veselības tendences un politika.

Prasmes

Studenti prot analizēt rūpju/aprūpes veidojošos sociālos, emocionālos, morālos un politiskos elementus, kā arī paraudzīties uz un vērtēt rūpes/aprūpi ārpus tādiem ierastiem pretmetiem kā “labs/slikts”, “publisks/privāts” u.c. Studenti spēj analītiski lasīt augstas kvalitātes akadēmisku sociālo zinātņu literatūru, kas kompleksi aptver tādas tēmas kā veselība, medicīna, labklājība, radniecība un politiskā ekonomika. Studenti spēj verbāli un rakstiski izteikt argumentētu, piemēros balstītu skatījumu ar rūpju/aprūpes saistītiem jautājumiem.

Kompetences

Studenti spēj kompetenti spriest un diskutēt par rūpju/aprūpes ietekmējošiem un veidojošiem sociāliem, kulturāliem, globāliem un lokāliem politiski ekonomiskiem procesiem un rūpju/aprūpes nozīmi sabiedrībā. Studenti ir kompetenti diskutēt par rūpju/aprūpes nozīmi sabiedrības veselībā un plašāk – sabiedrības organizācijā.

Plānojums

Kursa plāns patreiz nav pieejams.